imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

Chorwackie gole

11.07.2011 10:23 | 0 komentarzy | kozz

Przygotowania Unii Racibórz do ligi mistrzyń trwają.

18-letnia Chorwatka Leonarda Balog (z prawej) jest obecnie testowana przez zespół mistrzyń Polski

W Serbii, gdzie przebywają obecnie mistrzynie Polski, rozegrany został sparing z ZFK Spartakiem Subotica. RTP Unia Racibórz przebywa na obozie treningowym w Serbii. Tam zmierzyła się z mistrzyniami tego kraju ZFK Spartak. Zespół ten, podobnie jak Unia, startuje w tym roku w eliminacjach Ligi Mistrzyń UEFA. Spotkanie zostało rozegrane w 40˚ upale i wymagało dobrego przygotowania kondycyjnego od zawodniczek obu zespołów. Mecz zakończył sie remisem 2:2. Trener Unii, Remigiusz Trawiński, pochwalił po zakończeniu meczu swoje przeciwniczki - ZFK Spartak to naprawdę dobry zespół, który pokazał dobre przygotowanie techniczne. Nasze piłkarki lepiej wypadły kondycyjnie, co było widać w drugiej połowie, ale pod względem umiejętności oba zespoły reprezentowały podobny poziom - mówi R.Trawiński. Mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 2:2. Bramki dla Unii strzeliły Chorwatki: Iva Landeka (48 min.) i Leonarda Balog (68 min). Przeciwniczki strzeliły gole w 40. i 80. minucie. Warto zaznaczyć, że zawodniczki Unii po raz pierwszy grały mecz w nowym składzie i w nowym ustawieniu. Unitki czeka jeszcze jeden sparing z ZFK Spartak we wtorek.