Niedziela, 21 kwietnia 2024

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Pani prezydent wywija kijkiem

15.07.2011 21:15 | 9 komentarzy | kw

Ponad pięćdziesiąt osób trenowało dziś na stadionie OSiR spacer z kijkami czyli Nordic Walking. Wśród pań była Ludmiła Nowacka.

Pani prezydent wywija kijkiem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Trochę już ćwiczyłam z trenerką i jak czasami obserwuje inne panie to widzę, że niektóre z nich mają nieprawidłowe kijki i źle chodzą. Uważam że pomysł takiego przedsięwzięcia jest szczytny i należy go popierać - powiedziała Ewa Obuchowska, jedna z uczestniczek. Równo o godzinie 18.15 zwolennicy tej formy aktywności przeszli do kawiarni w budynku OSiR-u.

Tam instruktorka wytłumaczyła zebranym ogólne zasady uprawiania Nordic Walking. Wyjaśniła również w jaki sprzęt i ubiór należy się zaopatrzyć, żeby aktywność ta przynosiła efekty. Wśród obecnych można było dostrzec również panią wiceprezydent Ludmiłę Nowacką, która jak się później okazało, radzi sobie nie tylko w polityce, ale również z dwoma kijkami w rękach. Po krótkim wstępie uczestnicy podzielili się na dwie grupy: osoby które chcą uprawiać Nordic w formie rekreacjnej i na tych, którzy chcą włożyć większy wysiłek w trening i ćwiczyć w technice fitness.

Po części oficjalnej, przyszedł czas na pierwszy „rajd” na bieżni. Po krótkim zaprezentowaniu obydwu technik przez trenerkę, miłośnicy Nordic Walking mogli przenieść teorie na praktykę i przejść jedno okrążenie wokół stadionu. Próba ta przebiegła bardzo sprawnie. Wstępny termin kolejnych zajęć to godzina 9.00 w sobotę. Wtedy to wystartuje trening grupy uprawiającej rekreacyjny Nordic Walking. Trening fitness Nordic Walking zaplanowano na godzinę 10.30.

Ludzie:

Ludmiła Nowacka

Ludmiła Nowacka

dyrektor Dyrektor Instytutu Studiów Edukacyjnych PWSZ w Raciborzu, radna miasta Racibórz, kierownik ds. sportu w SP 15, była zastępca prezydenta miasta Racibórz.