Sobota, 20 lipca 2024

imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza

RSS

Piłkarki RTP Unia Racibórz udają się na podbój Finlandii

09.08.2011 11:03 | 0 komentarzy | kozz

 

W środowy poranek trzykrotne mistrzynie Polski w piłce nożnej kobiet - RTP Unia Racibórz - wylecą do Finlandii na turniej kwalifikacyjny ligi mistrzyń. W ciągu pięciu dni rozegrają trzy mecze.

Piłkarki RTP Unia Racibórz udają się na podbój Finlandii
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Trenerzy raciborskiego zespołu od pierwszego meczu będą mieć do dyspozycji wszystkie zawodniczki, które znajdują się w kadrze na nowy sezon. Dosłownie w ostatniej chwili udało się załatwić wszelkie formalności związane z potwierdzeniem do gry Agaty Tarczyńskiej i Chinasy Okoro Glorii. W spotkaniu otwarcia będzie mogła wystąpić również Anna Żelazko (żółte kartki z poprzedniej edycji zostały ostatecznie anulowane). Ekipa Unii jutro rano samolotem poleci z Katowic do Warszawy, a ze stolicy bezpośrednio do Finlandii. W Helsinkach unitki zameldują się o godz. 19.25 (czasu lokalnego). Następnego dnia Unia rozpocznie walkę o awans do fazy zasadniczej europejskich pucharów.

W meczu otwarcia mistrzynie Polski zagrają ze Slovanem Bratysława (Słowacja). Kolejnym przeciwnikiem będzie albański KS ADA Velipojen, a na zakończenie rywalizacji zawodniczki Unii zmierzą się z fińskim PK-35 Vantaa. Przypomnijmy, że w eliminacjach do 1/16 finału rozgrywek wystąpią w sumie 32 zespoły, które zostały podzielone na 8 grup czterozespołowych. Awans uzyskają zwycięzcy poszczególnych grup oraz dwie drużyny z najlepszym bilansem z drugich miejsc. Miejmy nadzieję, że w tym gronie będzie również RTP Unia Racibórz. Wszystkie turnieje kwalifikacyjne rozegrane zostaną od 11-16 sierpnia.

 

Turniej w Finlandii:

czwartek, 11.08.
stadion ISS, godz.15.30 (czasu lokalnego) RTP Unia Racibórz - SK Slovan Bratysława
stadion ISS, godz.18.30 (czasu lokalnego) PK-35 Vantaa - KS ADA Velipojen

sobota, 13.08
stadion ISS, godz.13.30 (czasu lokalnego) SK Slovan Bratysława - PK-35 Vantaa
stadion Kallio, godz.18.00 (czasu lokalnego) RTP Unia Racibórz - KS ADA Velipojen

wtorek, 16.08
stadion ISS, godz.18.00 (czasu lokalnego) PK-35 Vantaa - RTP Unia Racibórz
stadion Kallio, godz.18.00 (czasu lokalnego) KS ADA Velipojen - SK Slovan Bratysława

 

Kadra RTP Unia Racibórz na turniej kwalifikacyjny:

Daria Antończyk, Marlena Janeczek, Dorota Wilk, Hanna Konsek, Patrycja Wiśniewska, Anna Żelazko, Patrycja Pożerska, Ivana Bojdova, Katarzyna Krupa, Marta Mika, Aleksandra Sosnowska, Alicja Pawlak, Katarina Istokova, Iva Landeka, Agata Tarczyńska, Natalia Chudzik, Donata Leśnik, Chinasa Okoro Gloria, Leonarda Balog.