środa, 6 lipca 2022

imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny

RSS

Drużyna z Czyżowic nawiąże współpracę z Arką Gdynia!

09.08.2011 21:50 | 9 komentarzy | art

Występujący w klasie okręgowej Naprzód Czyżowice sformalizuje, trwającą od roku nieformalną współpracę z Arką Gdynia. Pod koniec sierpnia ma zostać podpisana oficjalna umowa o współpracy. 

Drużyna z Czyżowic nawiąże współpracę z Arką Gdynia!
Piłkarze z Czyżowic na obozie w Gdyni
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Trener Naprzodu Antoni Jeleń jest znajomym Jacka Dziubińskiego, koordynatora szkolenia młodzieży w Arce. Dzięki temu w zeszłym roku do Arki trafiło dwóch nastolatków z Naprzodu - Michał Gałecki i Łukasz Mozler. Teraz ta współpraca ma zostać zintensyfikowana i sformalizowana. - Umowa dotyczyć będzie szkolenia młodzieży. Będzie to działało na tej zasadzie, że nasi wyróżniający się młodzieżowcy będą trafiać do Arki – wyjaśnia Łukasz Szkatuła, prezes Naprzodu. W klubie obok drużyny seniorów działa kilka drużyny młodzieżowych, w których szkoli się kilkudziesięciu młodych adeptów piłki nożnej. Drużyny młodzieżowe Naprzodu osiągają dobre wyniki. - Planujemy aby do Arki trafiało 2-3 zawodników rocznie. Teraz pod obserwacją jest rocznik 1998. Mamy już wstępnie wytypowanych dwóch zawodników – powiedział oficjalnemu portalowi Arki Jacek Dziubiński.

Wstępem do tej współpracy był 9-dniowy obóz piłkarski, na którym do 3 sierpnia w Gdyni przebywała grupka młodych piłkarzy z Czyżowic, oraz trener Antoni Jeleń i kilku wspierających go rodziców.  - W obozie uczestniczyli wyróżniający się nie tylko umiejętnościami, ale także pilnością i zaangażowaniem zawodnicy. Jest to także forma nagrody i dalszy etap wychowania i nauczenia ich, że ciężka praca przynosi efekty i jest nagradzana – powiedział portalowi Arki Antoni Jeleń.

Arka Gdynia jeszcze niedawno występowała w ekstraklasie. W minionym sezonie spadła jednak do I ligi. Nie grozi jej jednak scenariusz Odry Wodzisław. Klub ma bowiem solidne podstawy finansowe. Swoje mecze rozgrywa na nowy stadionie w Gdyni, należącym do miasta. – Bazy sportowej i treningowej jaką ma Arka próżno szukać w naszym regionie – uważa Łukasz Szkatuła.

 

(art)

Fot. www.arka.gdynia.pl