Sukces triathlonistów z ZSOMS Racibórz

23.08.2011 12:21 | 0 komentarzy | e

Dużym sukcesem zawodników ZSOMS Racibórz – sekcja triathlonu zakończyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Sztafet Seniorów w Triathlonie, które odbyły się 21 sierpnia w Sławie.

Michał Szłapka, trener triathlonistów, relacjonuje:

Nasi zawodnicy spisali się rewelacyjnie zdobywając cztery medale MP Seniorów.
W kategorii seniorek – Anna Grzesiak, Mariola Krzemińska i Natalia Rypel zdobyły złoty medal, srebrny medal Juvenia Wrocław, brązowy Diament Gniezno.
W kategorii seniorów – Tomasz Marcinek, Tomasz Brembor, Jakub Goliniewski zdobyli brązowy medal, srebrny Smucony Rumia, złoty Akwedukt Kielce.
W kategorii MIX ( drużyny mieszane ) – Anna Grzesiak,Tomasz Marcinek,Mariola Krzemińska,Jakub Goliniewski – zdobyli złoty medal a srebrny medal zdobyli – Aleksandra Dabrowska, Tomasz Brembor, Natalia Rypel, Łukasz Tyc.

Zawodnicy ZSOMS Racibórz to w większości juniorzy, co w perspektywie czasu daje nadzieję na przyszłość na bardzo dobre wyniki w kategorii seniorów.

DMP były ostatnimi zawodami rangi mistrzowskiej w tym roku. Bilans naszych zawodników jest imponujący - sześć medali indywidualnych ( 2 złote, 2 srebrne i 2 brązowe ) oraz cztery drużynowo ( 2 złote, 1 srebrny i 1 brązowy). Jest to do tej pory największa zdobycz medalowa w ciągu jednego roku, nie tylko na Śląsku, ale również w całej Polsce.

Przed zawodnikami jest jeszcze kilka startów. Pod koniec września wszyscy nasi juniorzy  startują w Pucharze Europy Juniorów - Bleed (Słowenia).

25.09.2011 nasza nowo pozyskana zawodniczka Aleksandra Antkiewicz wystartuje w Mistrzostwach Świata w Duathlonie (bieg, rower, bieg ) w Gijon (Hiszpania).

28.10.2011 nasz jedyny młodzieżowiec – Tomasz Marcinek wystartuje w Mistrzostwach Europy w Elijat (Izrael).

2.11.2011 zawodnicy w składzie: Anna Grzesiak, Mariola Krzemińska i Tomasz Marcinek wystartują w Pucharze Europy w Alanya (Turcja).

Zarówno zawodnicy jak i kadra trenerska – Sławomir Szwed, Joanna Ulman-Szłapka i Michał Szłapka są bardzo zadowoleni z udanego sezonu startowego.