środa, 17 sierpnia 2022

imieniny: Jacka, Anity, Mirona

RSS

Młodzi piłkarze Akademii nie zagrają

30.08.2011 22:14 | 17 komentarzy | art

Wiele wskazuje na to, że start Akademii Piłki Nożnej w Wodzisławiu okaże się… falstartem. APN powstała w wyniku współpracy Dariusza Kozielskiego, właściciela obiektów sportowych w Jedłowniku z Józefem Wojciechowskim, prezesem Polonii Warszawa. Ma szkolić piłkarzy na potrzeby ekstraklasowej Polonii Warszawa. 

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Piotr Sowisz, dyrektor sportowy APN zapewnia, że stosowne umowy zostały podpisane. Na początku sierpnia młodzieżowe drużyny APN-u powinny więc wystartować w rozgrywkach trampkarzy i juniorów. Tymczasem próżno szukać ich w terminarzach rozgrywek młodzieżowych organizowanych przez Śląski Związek Piłki Nożnej i Podokręg Rybnik. – My wszystko mamy podpisane, spółka jest zarejestrowana w sądzie. Natomiast nie zarejestrował jej Śląski Związek Piłki Nożnej i dlatego nie zostaliśmy uwzględnieni przy tworzeniu terminarzy. Dlaczego odmówiono nam rejestracji? O to by trzeba było pytać działaczy związkowych – odpowiada Piotr Sowisz.

ŚZPN twierdzi, że nowego podmiotu zarejestrować nie mógł bo wniosek o rejestrację był niekompletny. – Brakowało wypisu z KRS-u. To nie jest stowarzyszenie, tylko spółka, prowadząca działalność gospodarczą i taki wypis jest konieczny – wyjaśnia Teodor Wawoczny, przewodniczący Wydziału Gier ŚZPN. Ponadto zdaniem Wawocznego wniosek został złożony zdecydowanie za późno. Dla akademii oznacza to, że jej drużyny nie będą występować w tegorocznych rozgrywkach. – Nie ma takiej możliwości. Przecież niektóre rozgrywki już startują. Trudno byśmy w połowie sezonu dobierali nowe drużyny – ucina Wawoczny. W APN-ie przekonują, że jeszcze nic straconego. – Zrobimy wszystko by drużyny jednak do rozgrywek przystąpiły – mówi Sowisz.

 

(art)