Rafako wygrało z ZAKSĄ, Powrót Kawki

15.09.2011 16:21 | 1 komentarz | kozz

W środę w Kędzierzynie-Koźlu odbył się mecz sparingowy drugoligowego AZS Rafako Racibórz i Młodej PlusLigi ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Powrót po krótkiej rozłące Bartosza Kawki do zespołu AZS Rafako to duże wzmocnienie.

W pięciosetowym pojedynku lepsi okazali się raciborscy siatkarze. Pierwsze dwa sety Rafako grało teoretycznie słabszym zestawieniem i przegrało je do -20 i -15. Na kolejne trzy sety wyszła nominalna pierwsza "szóstka". W trzecim secie Rafakowcy wygrali do -18, w czwartym do -23, a w piątym do -26. - Umówiliśmy się, że piąty set zagramy dłużej, aby trochę więcej być w ruchu - powiedział Witold Galiński, trener Rafako. - Młodzi siatkarze ZAKSY zrobili lepsze wrażenie od młodych z Jastrzębskiego Węgla, z którymi graliśmy tydzień wcześniej - przyznał trener AZS Rafako. W trzecim secie na boisko w barwach Rafako wrócił Bartosz Kawka. - Widać było po nim, że nie trenował z nami w okresie przygotowawczym, ale myślę, że wszystkie zaległości nadrobi - zakończył trener Galiński. Rewanż odbędzie się 21 września w Arenie Rafako przy ulicy Łąkowej. Początek meczu o 18.30.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - AZS Rafako Racibórz 2:3 (25:20, 25:15, 18:25, 23:25, 26:28)