Piątek, 17 maja 2024

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

AZS Rafako Racibórz wygrało z Juvenią Głuchołazy 3:1

22.10.2011 17:58 | 19 komentarzy | ma.w

6 kolejka II ligi. Mecz 2 grupy trwał godzinę i 40 minut. Ostatnią piłkę wykończył Rafał Kubiak, wg spikera Piotra Kielara MVP spotkania.

Po dwóch setach akademicy z Raciborza prowadzili z Juvenią 2:0

Spotkanie rozegrano w Arenie Rafako. Pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 25:20 dla gospodarzy, w drugiej nasi akademicy też wygrali do 20. W trzeciej partii prowadzili 20:19. Końcówka tej części meczu była nerwowa, z prowadzenia 19:16 zrobił się remis po 20, a udane zagranie grającego trenera gości Arkadiusza Olejniczaka dało prowadzenie Juveni. Dwa razy przyjezdni wychodzili tu na prowadzenie i dwukrotnie doprowadzał do remisu Michał Bernyś. Na 23:23 kiwnął Aleksander Galiński. O godz. 18.17 akademicy przegrali 23:25, po błędzie Bartosza Kawki.

Początek czwartego seta remisowy - 2:2, 4:4. Krystian Lipiec dał prowadzenie na 5:4. Blok Kawki i Galińskiego doprowadził do 6:6. Bartosz Kawka asem serwisowym zdobył przewagę 8:7. Przy serwisie Rafała Kubiaka AZS odskoczył na 4 oczka - 13:9. Przy 16:10 żółtą kartkę za protesty dostał trener przyjezdnych. Po błędzie Jamrozowicza miejscowi prowadzili 19:12. Mariusz Jajus pojedynczym blokiem wyprowadził rafakowców na meczbola 24:14. Wynik ustalił Rafał Kubiak obijając blok rywala - 25:16.

W zespole rywali zagrało dwóch byłych rafakowców - Barciak i Wilczyński. - Będzie 3:0. Przeciwnik choć beniaminek ma wielu doświadczonych zawodników. Próbują zdenerwować naszych ale im się nie uda - mówił w połowie pierwszego seta prezes klubu Andrzej Szafirski.

Składy

AZS: Krystian Lipiec, Rafał Kubiak, Michał Bernyś, Paweł Cieślar, Bartosz Kawka, Aleksander Galiński (kpt), Łukasz Taterka (libero) oraz Mariusz Jajus, Michał Szafirski, Mateusz Władarz, Patryk Otlik; trener Witold Galiński

Juvenia: Rafał Jaroszewicz, Przemysław Bobecki, Łukasz Olejniczak (kpt), Krzysztof Born, Grzegorz Barciak, Grzegorz Pajda, Ireneusz Wilczyński (libero); trener: Arkadiusz Olejniczak.

Sędziowie: Adam Kot (Kraków), Adam Mituta (Oświęcim)

Frekwencja: ok. 220 kibiców