środa, 17 lipca 2024

imieniny: Anety, Aleksego, Julietty

RSS

Władza nie interesuje się sportem

25.10.2011 09:27 | 1 komentarz | kozz

Osiem zespołów wzięło udział w pierwszym gminnym turnieju amatorów w piłce nożnej, który w miniony weekend odbył się na boisku o nawierzchni tartanowej w Kuźni Raciborskiej.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W grupie I najlepsze okazały się zespoły: Orły Kadłuba i Stal. W drugiej grupie zwyciężyły: Orły Rudzka i MOW I. Wymienione ekipy spotkały się w półfinałach. Do finałów awansowały Orły Kadłuba i Orły Rudzka, którzy pokonali swoich rywali. Trzecie miejsce po jednostronnym meczu należało do Stali. Zwycięzcą I Gminnego Amatorskiego Turnieju zostały Orły Kadłuba, którzy pokonali swoich imienników 1:0. Wybrano także najlepszego strzelca, którym został Denis Forysz z siedemnastoma trafieniami. Zawodnikiem turnieju został wybrany Mateusz Grzesik (Orły Kadłuba), a najlepszy bramkarzem - Tomasz Powroźnik (Weterani). W zawodach udział wzięli młodzi piłkarze jak i doświadczeni. Najmłodszym zawodnikiem był: Aleksander Lach (2000 r.), a najstarszym Joachim Czogała (1966 r.). Mecze prowadziła dwójka sędziów: Franciszek Kozłowski i Jerzy Iwańczuk. Organizatorzy już teraz zapowiadają, że druga edycja odbędzie się na początku kwietnia. Natomiast na jesień przyszłego roku zaplanowany jest trzeci taki turniej.

Jerzy Iwańczuk, jeden z organizatorów: Od trzech lat próbowałem zorganizować taki turniej i w końcu się udało. Pomogli mi w tym Grzegorz Erynkwajt i Marian Koczy, którzy są lepiej zorientowani w środowisku piłkarskim. Chciałem zrobić jakąś ligę amatorską, ale w ogóle nie widzę zainteresowania ze strony lokalnych klubów i władz gminnych. Są zawodnicy, którzy kiedyś grali czynnie i pewnie chcieliby wziąć udział w takich turniejach. Nagrody dla najlepszych przygotowaliśmy sami.

Półfinały:

Orły Kadłuba - Stal 4:1
Orły Rudzka - MOW I 2:0

o 3. miejsce:
Stal - MOW I 5:0

Finał:
Orły Kadłuba - Orły Rudzka 1:0