Poniedziałek, 15 kwietnia 2024

imieniny: Anastazji, Wacława, Leonida

RSS

Dominacja raciborzan w kręglach

24.10.2011 15:34 | 4 komentarze | kozz

Racibórz był gospodarzem drugiego turnieju I ligi kręgli klasycznych grupy B. Na kręgielni OSiR przy ulicy Zamkowej rywalizowały zespoły Polonii Łaziska, SGLK Gostyń, Polonii 1912 Leszno i gospodarzy zawodów RSKK OSiR Racibórz.

Dominacja raciborzan w kręglach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nasi kręglarze po słabszym występie w Lesznie, na swojej kręgielni bardzo chcieli odnieść sukces i tak się stało. Raciborzanie od początku dominowali w turnieju. Bardzo dobry początek zawodów zrobił Maciej Basista, który uzyskał drugi wynik dnia – 522 kręgle. Już wtedy raciborzanie zyskali dość znaczną przewagę nad pozostałymi drużynami. Grający w kolejnych blokach Mariusz Gierczak (491 kręgli) i Krzysztof Jeremicz (484 kręgle), mimo iż zagrali nieco poniżej swoich możliwości, jeszcze powiększyli przewagę nad rywalami. Całości dopełnił grający w ostatnim bloku Jerzy Kwaśny, który uzyskał najlepszy wynik dnia – 525 kręgli. Zwycięstwo raciborzan było bezdyskusyjne. Łącznie zbili 2022 kręgle i wyprzedzili Polonię Leszno (1946 kręgli) i SGLK Gostyń (1939 kręgli). Ciekawostką jest, że w drużynie z Gostynia wystąpiło czterech braci Zagata. Niespodzianką jest ostatnie czwarte miejsce ubiegłorocznych mistrzów ligi - Polonii Łaziska ze słabym wynikiem 1872 kręgle. Dzięki zwycięstwu raciborzanie zarobili na swoje konto 4 punkty.

W tabeli po dwóch turniejach prowadzi Polonia 1912 Leszno z dorobkiem 7 punktów. Nasi kręglarze z 5 punktami na koncie plasują się na drugim, premiowanym awansem miejscu. Po 4 punkty zdobyły Polonia Łaziska i SGLK Gostyń.

Kolejny turniej odbędzie się już za dwa tygodnie w Gostyniu.

 

 

Ludzie:

Jerzy Kwaśny

Jerzy Kwaśny

Były dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu