środa, 17 sierpnia 2022

imieniny: Jacka, Anity, Mirona

RSS

Porażka Unii Racibórz z Medykiem

30.10.2011 00:15 | 2 komentarze | WiZ

W meczu na szczycie Ekstraligi piłki nożnej kobiet RTP Unia Racibórz przegrała z najmocniejszym rywalem w walce o tytuł mistrza Polski Medykiem Konin 2:0.

Porażka Unii Racibórz z Medykiem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Medyk Konin - RTP Unia Racibórz 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Marta Woźniak 45', 2:0 Agnieszka Sikora 60'

RTP Unia Racibórz: Antończyk - Pawlak, Mika, Konsek - Chudzik, Landeka, Pożerska (Istokova 65'), Bojdova (Leśnik 58') - Żelazko - Chinasa (Wiśniewska 58'), Tarczyńska

Podopieczne trenera Remigiusza Trawińskiego zagrały słabe spotkanie. Mimo przewagi w pierwszej połowie i kilku okazji zabrakło zimnej krwi do finalizacji akcji. Natomiast Medyk grał defensywnie i czekał na okazje do szybkich kontr, z której w ostatniej minucie pierwszej odsłony Marta Woźniak strzeliła bramkę, która dała prowadzenie gospodyniom. Po przerwie niewiele się zmieniło. W 60 minucie po złym rozegraniu piłki z naszą bramkarką i niecelnym podaniu Darii Antończyk piłkę przejęły piłkarki Medyka i w sytuacji 2 na 1 ustaliły wynik spotkania na 2:0. Strzelczynią gola była Agnieszka Sikora. W 68 minucie za drugą żółta kartkę przedwcześnie pod prysznic udała się Marta Mika.
 
Trener Remigiusz Trawiński podkreślił, że jego drużyna zagrała dzisiaj znacznie poniżej swoich możliwości. Jedną z przyczyn takiej gry było przemęczenie dwoma meczami kadry rozgrywanymi w krótkim odstępie czasu. Na meczach kadry było 7 naszych piłkarek, a dwie kolejne Bojdova i Landeka reprezentowały w meczach swoje kraje. Na dobrym poziomie zagrały dzisiaj tylko Konsek i Chudzik a to za mało na pokonanie ambitnych koninianek. Raciborzanki mają do rozegrania jeszcze jeden mecz zaległy z AZS Wrocław, który odbędzie się 11 listopada w Raciborzu.

WiZ

Czytaj więcej w najnowszym numerze Nowin Raciborskich

 

Ludzie:

Remigiusz Trawiński

Remigiusz Trawiński

Remigiusz Trawiński (ur. 20 marca 1958 roku w Warszawie) – polski przedsiębiorca, działacz i trener piłkarski.