Niedziela, 14 kwietnia 2024

imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi

RSS

Derby w Łaziskach rozczarowały [foto]

06.11.2011 21:29 | 7 komentarzy | art

 

Derby gminy Godów, które jednocześnie były meczem na szczycie A-klasy nieco zawiodły. Ponad 200 kibiców obejrzało sporo walki i zaangażowania, co niestety nie przełożyło się na liczbę klarownych okazji do zdobycia gola. Tych było niewiele.

Derby w Łaziskach rozczarowały [foto]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

W 8. minucie meczu miejscowi wykonywali rzut wolny. Wrzucona delikatnie w pole karne piłka trafiła do pozostawionego bez opieki Wojciecha Oślizło, który stanął oko w oko z bramkarzem Gwiazdy, nie dając mu szans. Szybko zdobyta bramka chyba uśpiła gospodarzy. Już do końca meczu nie przypominali drużyny, która w ostatnich spotkaniach seryjnie zdobywała gole. Dopiero w końcówce meczu Polonia ponownie miała doskonałą okazję, ale w tym przypadku bramkarz gości nie dał się zaskoczyć i wygrał pojedynek sam na sam z zawodnikiem gospodarzy. Wcześniej nieco groźniejsze sytuacje stworzyli piłkarze Gwiazdy. W pierwszej połowie, toczonej przy lekkiej przewadze miejscowych minimalnie pudłowali Mateusz Woźnica i Łukasz Jackowski. Po przerwie gra ku sporemu zaskoczeniu licznie zgromadzonych kibiców częściej toczyła się na połowie Polonii. Najlepszą okazję miał Grzegorz Porwoł, który po dośrodkowaniu z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę bramki Polonii.

- Zagraliśmy zdecydowanie poniżej oczekiwań. Inna sprawa, że przeciwnik wysoko zawiesił poprzeczkę i nie pozwolił nam na zbyt wiele. Dlatego tym bardziej cieszymy się z trzech punktów – podsumował Roman Zieliński, trener Polonii.

- Cóż tu powiedzieć. Zadecydował początek i szybko stracona bramka. Szkoda bo nie byliśmy drużyną gorszą, a w drugiej połowie mieliśmy nawet optyczną przewagę – powiedział po meczu Piotr Dróżdż, trener Gwiazdy.

 

 

Polonia Łaziska – Gwiazda Skrzyszów 1:0 (1:0)

Bramka: W. Oślizło

 

(art)