Czwartek, 2 maja 2024

imieniny: Zygmunta, Atanazego, Anatola

Złoci pływacy z Radlina

07.11.2011 17:42 | 3 komentarze | art

Zawodnicy Górnika Radlin zdominowali Mistrzostwa Śląska 13-latków w pływaniu, które 3 i 4 listopada zostały rozegrane w Radlinie.

Sztafeta radlińskich pływaków: Szymon Dębowski, Dawid Ośliźlok (na górze), Kamil Bury (na dole) i Marcin Marek. Obok trener Jacek Kuliński.

W stawce 111 zawodników z 18 klubów radlińscy pływacy wywalczyli w sumie aż 15 medali. Wszystkie w konkurencjach męskich. Wśród tych medali aż 9 było złotych, 2 srebrne i 4 brązowe. Gwiazdą mistrzostw został Kamil Bury, który wywalczył aż 6 krążków, wszystkie koloru złotego. Zresztą również inni radlińscy pływacy pokazali, że są w wyśmienitej formie. Kolejni w klasyfikacji multimedalistów to również zawodnicy Górnika – Marcin Marek zdobył 5 medali (4 złote i brązowy), również 5 krążków wywalczył Dawid Ośliźlok (3 złotem srebrny i brązowy). 3 krążki zdobył w sumie Szymon Dębowski (2 złote i srebrny). Każdy z tych zawodników po dwa złote medale wywalczył wspólnie w wyścigach sztafetowych. Oprócz wspomnianej czwórki brązowy medal zdobył też Kamil Bugajski. - Ten wynik to potwierdzenie dobrej formy naszych zawodników. Na pewno nie jest to przypadek. Istniały przesłanki do tego by oczekiwać dobrych rezultatów na tych mistrzostwach – podkreśla Jacek Kuliński, trener radlińskich 13-latków.

Z kolei 4 i 5 listopada na pływalni w Raciborzu odbyły się Mistrzostwa Śląska 12-latków. Z dobrej strony spisały się radlińskie dziewczęta, które wywalczył 6 medali. Aż 3 z nich, każdego koloru wywalczyła Zofia Adamczyk. Srebrny medal zdobyła też Daria Turko. Dwa medale – złoty i srebrny – wywalczyła sztafeta radlińskich dziewcząt w składzie: Zofia Adamczyk, Daria Turko, Paulina Karcz i Julia Andrejko.

Szczegółowe wyniki obydwu imprez dostępne na stornie www.omegatiming.pl w zakładce zawody okręgowe.