Poniedziałek, 17 czerwca 2024

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

Nasi piłkarze już bez... godła?

09.11.2011 10:51 | 7 komentarzy | e

8 listopada we Wrocławiu zaprezentowano nowe, oficjalne stroje piłkarskiej reprezentacji Polski na Euro 2012. Są na nich loga PZPN, firmy Nike i Euro 2012 i napis Polska, ale zabrakło tradycyjnej naszywki z godłem.

Nasi piłkarze już bez... godła?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Koszulki reprezentacji Polski powinny być?

Pokazane zostały dwa wzory strojów. W jednym komplecie koszulki są białe, z czerwonym pasem na piersi, czerwonymi spodenkami i białymi getrami. W drugim - koszulki są czerwone, z białym pasem na piersi, spodenki i getry także są czerwone.

Takie stroje to pomysł zespołu projektantów firmy Nike Florent Dumont. Mówią oni, że koszulka zainspirowana została polską flagą, która jest najbardziej uniwersalnym i najważniejszym symbolem narodowym. Jeśli chodzi o brak "orzełka", uważają, że zawsze znajdą się zwolennicy i przeciwnicy tego pomysłu, ale że logo PZPN w pewien sposób do godła nawiązuje. W ten sposób wzorujemy się na innych reprezentacjach europejskich i doganiamy pod tym względem Europę.

Nasi reprezentanci od zawsze z dumą nosili orła na piersi, całowali go i pokazywali kibicom. Obecna kadra jakby przestaje być reprezentacją Polski, a staje się... reprezentacją PZPN.

Po raz pierwszy reprezentacja Polski wystąpi w nowych strojach 11 listopada podczas meczu towarzyskiego z Włochami we Wrocławiu na stadionie Śląska Wrocław.