Wtorek, 21 maja 2024

imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

Zorza nie zwalnia tempa

21.11.2011 23:33 | 3 komentarze | art

Siatkarki Zorzy Wodzisław mimo iż są już pewne awansu do dalszej fazy rozgrywek o mistrzostwo III ligi w minionym tygodniu nie dały szans swoim rywalkom.

Siatkarki Zorzy zagrają w grupie mistrzowskiej III ligi. Fot. Zorza Wodzisław

We wtorek 15 listopada wodzisławianki zmierzyły się z rezerwami BKS-u Aluprof Bielsko-Biała. Pierwszego seta Zorza wygrała nadspodziewanie gładko. Chyba nawet zbyt gładko bo w kolejnych rozluźnione wodzisławianki miały niemały problem z powstrzymaniem siatkarek BKS-u. Na szczęście charakteru wodzisławiankom nie brakuje i drugiego seta również wygrały tyle, że po zaciętej końcówce. W trzeciej partii od początku Aluprof odskoczył na 5 punktów i gospodynie znów zmuszone były „gonić” wynik. Zrobiły to na tyle skutecznie, że w końcówce znów nie dały szans bielszczankom, wygrywając spotkanie 3:0. Zorza wystąpiła w składzie: Ostrzołek, Wieliniec,  Dusza, Małek, Wójcik, Sowisz, Prokop, Michalska, Dudek, Szado, Szczygieł.

Z kolei w weekend podopieczne Andrzeja Brzezinki zmierzyły się Jedynką Erbud Rybnik. Pierwszego seta gospodynie wygrały dość pewnie, ale już w kolejnych rybniczanki zawiesiły poprzeczkę znacznie wyżej. W drugiej partii Zorza zapewniła sobie wygraną dopiero w końcówce. W trzeciej po zaciętym boju lepsza okazała się Jedynka. Przegrany set mocno podrażnił miejscowe, które w kolejnej i jak się okazało ostatniej odsłonie rozbiły rybniczanki do 10. Mecz zakończył się wygraną Zorzy 3:1. Gospodynie zagrały w składzie: Ostrzołek, Wieliniec, Dusza, Małek, Wójcik, Sowisz, Prokop, Michalska, Dudek, Szado, Szczygieł.

Obecnie Zorza zajmuje w tabeli 2. miejsce, ustępując liderowi ze Sosnowca tylko gorszym stosunkiem małych punktów. W rundzie zasadniczej Zorza rozegra jeszcze tylko jedno spotkanie – 27 listopada na wyjeździe zagra z Victorią Cieszyn.

Zorza Wodzisław – BKS Aluprof 2 Bielsko-Biała 3:0

(25:13, 26:24, 25:23)

Zorza Wodzisław – Jedynka Erbud Rybnik 3:1

(25:18, 25:22, 24:26, 25:10)