środa, 25 września 2024

imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława

Gładkie zwycięstwo AZS Rafako ze Spodkiem Katowice

14.12.2011 20:15 | 11 komentarzy | kozz

Łatwą wygraną AZS Rafako zakończył się mecz 15. kolejki II ligi w siatkówce mężczyzn pomiędzy raciborskim Rafako, a katowickim Spodkiem.

Siatkarze prowadzeni przez Witolda Galińskiego nie mieli większego problemu z pokonaniem rywala na jego terenie, zwyciężając 3:0. Dzięki wygranej za trzy punkty Rafako nadal pozostanie na pierwszej pozycji w drugoligowej tabeli.

Spodek Katowice - AZS Rafako Racibórz 0:3 (20:25, 19:25, 23:25)

Witold Galiński, trener AZS Rafako po meczu ze Spodkiem: Można powiedzieć, że cały czas kontrolowaliśmy przebieg meczu. W trzecim secie w nasze szeregi wkradła się nerwowość. Najpierw rywale odskoczyli nam na kilka punktów, potem musieliśmy gonić. Od połowy trzeciego seta prowadziliśmy i dowieźliśmy zwycięstwo w trzech setach do końca. Dominowaliśmy w zasadzie w każdym elemencie gry. To jest trudny tydzień. Nie lubię gdy musimy grać w tygodniu, bo chłopcy lepiej się czują jak trenują cały tydzień i w sobotę rozgrywają mecz. Aby moi podpieczni odpoczęli jutro na treningu zagrają w piłkę nożną, a w piątek będziemy trenować taktycznie pod sobotniego rywala. Kęty to trudny rywal, w zeszłym roku grali w play-offach. W spotkaniu rozegranym u nich zagraliśmy dobry mecz. Oni są na fali wznoszącej i będzie to trudne spotkanie.

Najbliższy mecz już w sobotę o godzinie 17. w Arenie Rafako. Lider II ligi - AZS Rafako zmierzy się z UMKS Kęczanin Kęty.