Poniedziałek, 15 kwietnia 2024

imieniny: Anastazji, Wacława, Leonida

RSS

Kręglarzom nie powiodło się

16.12.2011 16:36 | 0 komentarzy | kozz

Raciborscy zawodnicy zakończyli rozgrywki pierwszej fazy I ligi kręgli klasycznych. Przed ostatnim turniejem, pewna awansu mogła być Polonia Leszno. O drugie premiowane awansem do najlepszej ósemki miejsce rywalizowały trzy zespoły: SGLK Gostyń, Polonia Łaziska Górne oraz RSKK OSiR Racibórz.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Gospodarzem czwartego decydującego turnieju, który odbył się 11 grudnia był aktualny mistrz – Polonia Łaziska. Kręgielnia w Łaziskach jest kręgielnią starego typu z asfaltowymi torami i wyniki na niej uzyskiwane są z reguły znaczące gorsze od rezultatów osiąganych na innych kręgielniach.

Raciborzanie dobrze rozpoczęli swój start, obejmując po pierwszym bloku prowadzenie. Po trzech blokach nasi kręglarze zajmowali drugie miejsce, co również dawało im awans do półfinału. Szczęście było bardzo blisko. Niestety po ostatnim, stojącym na najwyższym poziomie bloku, raciborzanie spadli na czwarte miejsce. Turniej rzutem na taśmę wygrali gospodarze - Polonia Łaziska Górne z łącznym wynikiem 1876 kręgli, zbijając zaledwie dwa kręgle więcej od Polonii Leszno. Trzecie miejsce po fantastycznym finiszu najlepszego zawodnika dnia Andrzeja Zagaty, który uzyskał aż 508 kręgli zajęła drużyna SGLK Gostyń z wynikiem 1833 kręgle. Drużyna RSKK OSiR Racibórz z wynikiem 1809 kręgli zajęła czwarte miejsce.

W raciborskim zespole wystąpili: Maciej Basista (466 kręgli), Mariusz Gierczak (458 kręgli), Krzysztof Jeremicz (459 kręgli), Jerzy Kwaśny (426 kręgli).

Ostatecznie rozgrywki w grupie B wygrała Polonia 1912 Leszno - 13 punktów. drugie miejsce zajęła Polonia Łaziska Górne – 10 punktów. Obie Polonie awansowały do półfinałów, w których wystąpi osiem najlepszych drużyn, podzielonych na dwie grupy. W tej fazie rozgrywek odbędą się dwa turnieje, których gospodarzami będą drużyny, które wygrały swoje grupy w pierwszej fazie rozgrywek. Do finałów awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.

Trzecie miejsce w grupie zajęła drużyna SGLK Gostyń z dorobkiem 10 punktów. Zawodnicy z Gostynia mogą mówić o prawdziwym pechu. Drugi rok z rzędu uzyskują taki sam wynik, jak drużyna która uzyskuje awans do dalszych rozgrywek, ulegając przeciwnikom gorszą sumą zbitych kręgli we wszystkich turniejach. Los zawodników z Gostynia podzielili niestety kręglarze RSKK OSiR Racibórz, którzy z dorobkiem 7 punktów zajęli czwarte miejsce w grupie B. Obu drużynom przyjdzie rywalizować o miejsca 9–16. Nie wiadomo jeszcze dokładnie jak będzie przebiegać ta rywalizacja, gdyż dwie drużyny wycofały się w trakcie rozgrywek, a kolejna oddała jeden turniej walkowerem i nie jest pewne czy przystąpi do dalszej rywalizacji.

W raciborskiej drużynie najlepszym zawodnikiem okazał się Maciej Basista, który w nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej był drugi, minimalnie ustępując Adrianowi Karchowi z Polonii Łaziska.
Generalnie jednak raciborzanie zagrali nieco słabiej niż w roku ubiegłym, przeplatając dobre występy – gorszymi, co niestety znalazło przełożenie na zajęte w pierwszej fazie miejsce. Raciborscy kręglarze nie załamują jednak rąk. Co prawda kręgle pozostają dla nich w dużej mierze formą zabawy i rekreacji, ale zamierzają powalczyć o jak najlepsze miejsce w rozgrywkach.

Czytaj więcej w najnowszym numerze Nowin Raciborskich

 

Ludzie:

Jerzy Kwaśny

Jerzy Kwaśny

Były dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu