Antczak i Deńca na podium w Strzeleckim biegu

19.12.2011 15:12 | 8 komentarzy | kozz

W minioną sobotę w Strzelcach Opolskich odbył się XXII Międzynarodowy Bieg Uliczny im. Euzebiusza Ferta na dystansie 15 km.

Na starcie stanęło prawie 700 zawodników z kraju i zagranicy (nawet z dalekiej Japonii). Biegacze mieli do pokonania ulicami miasta 3 pętle po 5 km. Wśród mężczyzn zwyciężył Arkadiusz Gardzielewski z WKS Śląsk Wrocław przed reprezentantem Niemiec Marianem Błazinskim. Wśród kobiet pierwsza linię mety przebiegła aktualna rekordzistka Polski w biegu na 3 km z przeszkodami Wioletta Frankiewicz z AZS-u Kraków. Bieg ten ukończyła liczna grupa biegaczy z Raciborszczyzny. Robert Antczak reprezentujący SMS Racibórz był 3. w kategorii 30-latków, a Jan Deńca z LKS Zryw Rudnik zajął 3. miejsce wśród 50-latków. Oprócz nich linię mety przebiegli Andrzej Grzesik z Siedlisk, Franciszek Wyszkoń z Łańc, Joachim Czech z Babic, Kazimierz Grycman z Ciechowic, Robert Woźnica z Borucina oraz Mariusz Rębisz, Ryszard Skiba, Jan Nowak, Janusz Mrozek, Piotr Prusicki, Jerzy Dychała, Ewa Pytel i Gabriela Sobczyk z Raciborza.