Poniedziałek, 16 września 2024

imieniny: Edyty, Kornela, Kamili

AZS Rafako przywiozło z Głuchołaz trzy punkty

11.01.2012 21:51 | 15 komentarzy | kozz

Po trudnym wyjazdowym meczu, siatkarzom Witolda Galińskiego udało się zwyciężyć Juvenię Głuchołazy 3:1.

Dzięki wygranej za trzy punkty zespół AZS-u Rafako Racibórz pozostanie na pozycji wicelidera. Obecny lider drugiej ligi SMS PZPS Spała I wygrał swój mecz z Victorią Wałbrzych. Raciborscy siatkarze stoczyli bardzo wyrównaną walkę w każdym z setów. W pierwszym lepsi byli Rafakowcy, którzy wygrali 25:22. W drugim secie gospodarze zwyciężyli 25:23. Kolejne dwie odsłony zakończyły się tryumfem AZS 25:23 i 25:22. Najbliższy mecz AZS Rafako zagra w sobotę z SMS PZPS Spała I. Impreza będzie biletowana, a zysk z biletów zostanie przekazany na Wielką Orkierstrę Świątecznej Pomocy. Dorośli zapłacą 5 zł, młodzież za okazaniem legitymacji 2 zł.

Witold Galiński, trener KS AZS Rafako Racibórz - Tak jak się spodziewałem, było to strasznie trudne spotkanie dla nas. Przeciwnik ostatni w tabeli, ale ze stażem ligowym i doświadczeniem. Rywal postawił nam ciężkie warunki o czym świadczą wyniki w setach. O ostatecznym sukcesie decydowały ostatnie piłki setów. Przeciwnik miał bardzo dobry odbiór, grał różne warianty na środku siatki. Na skrzydłach wykorzystywali swojego najbardziej doświadczonego zawodnika Łukasza Olejniczaka. Cieszę się z trzech punktów, bo równie dobrze mogło być to w drugą stronę. Z kolei my słabo zagraliśmy w zagrywce, nie zrobiliśmy im szkody, popełnialiśmy dużo błędów. Trochę zawodził również atak, widać że jesteśmy po długiej przerwie świątecznej. Na treningach wyglądało to lepiej i to we wszystkich elementach, ale w momencie gdy przyszedł stres i żywiołowa publika z Głuchołaz to było gorzej. Teraz przed nami mecz ze Spałą u siebie. W czwartek czeka nas luźniejszy trening, a w piątek typowy pod sobotniego przeciwnika. Będzie więcej rozegrania, wskazanie taktyki na mecz i przećwiczenie wariantów jakie chce ze Spałą wprowadzić. Cieszę się, że mecz ze Spałą będzie biletowany, a pieniądze przekazane zostaną na Wielką Orkierstrę Świątecznej Pomocy. Siatkarze i kibice siatkarscy będą mogli wesprzeć tę akcję.