środa, 25 września 2024

imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława

Juniorki z Krzanowic w finale mistrzostw Śląska

12.01.2012 08:37 | 0 komentarzy | kozz

Siatkarki GS UKS Krzanowice wywalczyły awans do finału mistrzostw Śląska zajmując drugie miejsce w trzydniowym turnieju rozegranym w Bielsku-Białej.

Krzanowiczanki wygrały dwa spotkania i jeden przegrały. Pierwszy mecz z gospodyniami był zacięty tylko w pierwszej partii, która zakończyła się minimalnym zwycięstwem bielszczanek. Druga odsłona pokazała większą siłę fizyczną gospodyń, które wykorzystując swoje warunki fizyczne doprowadziły do wyniku 2:0 w setach. O trzecim secie krzanowiczanki chciałyby jak najszybciej zapomnieć, ponieważ nie miały nic do powiedzenia i przegrały zdecydowanie.

BKS Aluprof Bielsko-Biała - GS UKS Krzanowice 3:0 (25:23, 25:21, 25:13)

W drugim spotkaniu trener krzanowiczanek nie poznał swojej drużyny, która dzień wcześniej w zasadzie oddała mecz bez walki. Tym razem dziewczęta grając z Dąbrową walczyły o każdą piłkę, co zdecydowanie przełożyło się na wynik. Set pierwszy krzanowiczanki zagrały tylko z trzema błędami w zagrywce nie popełniając ani jednego błędu na siatce i w polu. W drugiej partii przeciwnik zagrał bardzo agresywnie w zagrywce i to spowodowało wyrównaną grę, jednak w końcówce krzanowiczanki zagrały bardzo skutecznie i prowadziły 2:0 w setach. Odsłona trzecia przebiegała pod pełną kontrolą krzanowiczanek, które od początku prowadziły kilkoma punktami i doprowadziły do pewnego zwycięstwa.

MKS Dąbrowa Górnicza - GS UKS Krzanowice 0:3 (11:25, 23:25, 19:25)

Ostatni mecz decydował o tym kto awansuje do finału, ponieważ krzanowiczanki i częstochowianki miały po jednym zwycięstwie. Już pierwsze akcje meczu pokazały, że spotkanie będzie bardzo zacięte. Krzanowiczanki mimo wielu błędów w zagrywce (8) po niesamowitej końcówce doprowadziły do zwycięstwa w pierwszym secie na przewagi.
W partii drugiej przeciwniczki doprowadziły do prowadzenia sześcioma punktami, jednak dziewczęta z Krzanowic pokazały charakter i po niesamowitej walce doprowadziły do remisu, a następnie wygrały seta prowadząc już 2:0. Trzeci set to huśtawka nastrojów, ponieważ raz jedna raz druga drużyna zdobywała punkty seriami doprowadzając do wyniku 21:21. Tym razem częstochowianki przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść i przedłużyły swoje nadzieje na awans do wielkiego finału. W secie czwartym krzanowiczanki od początku kontrolowały sytuację. Przez całą partię prowadziły trzema, czterema punktami i ani na moment nie poczuły się zagrożone. W ten sposób po prawie dwóch godzinach gry krzanowiczanki zapewniły sobie awans do finału mistrzostw Śląska.

SPS AZS Politechnika Częstochowa - GS UKS Krzanowice 1:3 (25:27, 22:25, 25:22, 22:25)

Skład Krzanowic: Magdalena Sławik, Barbara Otlik, Sylwia Balcer, Aleksandra baron, Karolina Daniszewska, Joanna Swierczek, Karolina Wittek, Joanna Staniszewska, Justyna Swierczek.

Już od 18 stycznia dziewczęta będą po raz kolejny walczyć o medale mistrzostw Śląska i ewentualny udział w rozgrywkach ogólnopolskich.

(oprac. na podst. strony UKS Krzanowice)