Poniedziałek, 3 października 2022

imieniny: Teresy, Józefy, Heliodora

RSS

Połączenie Odry ze Startem Bogdanowice jeszcze zimą?

23.01.2012 14:12 | 55 komentarzy | art

KP Odra Wodzisław i Start Galmet Bogdanowice podpisały pismo o woli połączenia obydwu klubów. Zostało one przesłane do władz Wodzisławia.

Połączenie Odry ze Startem Bogdanowice jeszcze zimą?
Czy już wiosną kibice Odry będą oglądać w Wodzisławiu mecze III ligi?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W piątek 20 stycznia C-klasowy zespół Odry Wodzisław rozegrał pierwszy w okresie przygotowawczym sparing, z występującym w klasie okręgowej Płomieniem Połomia. Mecz zakończył się wynikiem 7:0 dla Odry. Ciekawszy od wyniku i gry był skład Odry. W pierwszej połowie meczu na boisku pojawiło się kilku piłkarzy, kojarzonych do tej pory ze Startem Bogdanowice. Ponadto zagrali Tomasz Młynek z IV-ligowej Polonii Marklowice, oraz Paweł Polak, piłkarz również IV-ligowego GKS-u Jastrzębie. Czy to oznacza, że fuzja jest już przesądzona?

Start zajmuje obecnie 14 miejsce w tabeli III ligi opolsko-śląskiej. Zadaniem na wiosnę miałoby być utrzymanie go w gronie III-ligowców. Jeśli opcja połączenia klubów zostanie sfinalizowana to wiosną zasilą go być może tacy piłkarze jak Młynek czy Polak. W nadchodzącej rundzie najprawdopodobniej w III lidze grałaby jeszcze drużyna Startu, ale już na kolejny sezon zostałaby przekształcona w Odrę Wodzisław, która grałaby na licencji Startu.

Takich sytuacji w naszym futbolu nie brakuje. Ostatnią drużyną, która w naszym regionie zrealizowała taki scenariusz był GKS Jastrzębie, który przejął licencję od grającego w klasie okręgowej Gosława Jedłownik. Najpierw w sezonie 2010/2011 drużyna oficjalnie nazywająca się Gosław Jedłownik grała w Jastrzębiu, w koszulkach i barwach Jastrzębia wspierana przez jastrzębskich fanów. Była też zarządzana przez sympatyków GKS-u. Po awansie została już przekształcona w stuprocentowy GKS Jastrzębie, i teraz jako taki występuje w IV lidze. Ten sam scenariusz prawdopodobnie chcą przećwiczyć działacze Odry.

Przedstawiciele Odry nie ukrywają, że liczą na pomoc miasta. Dlatego pismo o woli połączenia klubów wysłali do włodarzy Wodzisławia. W Urzędzie Miasta potwierdziliśmy, że pismo wpłynęło tutaj dziś tj. 23 stycznia.

(art)

Więcej na ten temat w wydaniu "Nowin Wodzisławskich" z 24 stycznia.