Piątek, 17 maja 2024

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Przegrane tie breaki, przegrany turniej

23.01.2012 17:45 | 0 komentarzy | art

Juniorzy Górnika Radlin zajęli 4. miejsce w finałowym turnieju Mistrzostw Śląska i nie awansowali do rozgrywek centralnych o Mistrzostwo Polski.

W rozgrywanym od 19 do 22 stycznia turnieju, którego gospodarzem była Częstochowa, uczestniczyło 5 drużyn, w tym 3 z naszego regionu – obok Górnika, również Volley Rybnik i Jastrzębie Borynia. Awans do rozgrywek centralnych dawało zajęcie medalowego miejsca. Zadanie to dla młodych siatkarzy z Radlina okazało się za trudne. W pierwszym meczu ulegli 1:3 Delic-Polowi Norwid Częstochowa i trudno o tą porażkę mieć pretensje bowiem gospodarze byli zdecydowanym faworytem turnieju. W kolejnym meczu Górnik planowo ograł 3:0 Jastrzębie Borynia. Niestety w meczu numer 3 skomplikował sobie sytuację.

Drużyna z Będzina z pewnością była w zasięgu Górnika jednak mecz od początku nie układał się po myśli radlinian, którzy przegrali pierwsze dwa sety i byli bardzo bliscy porażki. Ostatecznie po zaciętej trzeciej partii, wygranej na przewagi udało im się przełamać dominację rywali. Kiedy po 4 secie Górnik doprowadził do remisu wydawało się, że radlinianie wyjdą z opresji. Niestety w tie breaku lepsi okazali się rywale, pokonując Górnika 3:2.

Kolejny mecz z Rybnikiem okazał się więc być spotkaniem o „życie”. Psychologiczną przewagę posiadali rybniczanie, którzy pokonali już Górnika w półfinałach rozgrywanych tydzień wcześniej w Rybniku. Dla Górnika była to więc wymarzona okazja do wyrównania porachunków. Mecz rywali zza między zgodnie z przewidywaniami był niesamowicie zacięty. Po niesamowitej walce pierwsze dwa sety wygrał Górnik (oba na przewagi). W trzecim Volley wziął jednak srogi odwet i rozbił Górnika do 14. Kropki „nad i” nie udało się Górnikowi postawić również w czwartej partii i ponownie o losach meczu miał decydować tie break. I tym razem lepsi okazali się rywale, wygrywając do 11. Do awansu potrzebny był cud, czyli zwycięstwo nie mającego już szans na awans Jastrzębia, z walczącym o medal Będzinem. Ostatecznie Jastrzębie przegrało 1:3, grzebiąc nadzieje Górnika na medal Mistrzostw Województwa i awans na szczebel centralny.

SK Górnik Radlin - Delic-Pol Norwid Częstochowa 1:3 (21:25, 10:25, 29:27, 16:25)

SK Górnik Radlin - KS Jastrzębie Borynia 3:0 (25:22, 25:22, 25:23)

SK Górnik Radlin - MKS MOS Interpromex Będzin 2:3 (24:26, 17:25, 27:25, 25:18, 12:15)

TS Volley Rybnik - SK Górnik Radlin 3:2 (24:26, 31:33, 25:14, 25:20, 15:11)