Pucharowe sukcesy narciarzy z Marklowic i Wodzisławia w Bieszczadach

24.01.2012 22:50 | 4 komentarze | art

Po startach w Pucharze Bieszczadów, który odbył się 20 i 21 stycznia w Ustrzykach Dolnych spore powody do zadowolenia mają zawodnicy UMKS Marklowice. Dobrze spisała się tam również Dominika Bielecka z MKS-u Wodzisław.

Puchar Bieszczadów to zawody zaliczane do punktacji Pucharu Polski w biegach narciarskich. W Ustrzykach Dolnych biegacze narciarscy rywalizowali przez dwa dni. W pierwszym techniką klasyczną, w drugim dowolną. W pierwszym dniu narciarze z naszego powiatu wywalczyli 5 medali. W kategorii juniorek z rocznika 1994-95 na dystansie 5 km zwyciężyła Sylwia Molitor z UMKS-u, a 2. miejsce zajęła Dominika Bielecka z MKS-u. W rocznikach 1996-97 na dystansie 3 km dobrze spisała się Agata Warło z UMKS-u, zajmując 2.miejsce. Na brawa zasługują również jej klubowi koledzy, startujący w tym samej kategorii wiekowej. Wojciech Fojcik zajął 2. miejsce, a Filip Kroemer 3.

W drugim dniu zawodów medale zdobywali zawodnicy UMKS-u. Sylwia Molitor tym razem musiała uznać wyższość swojej wielkiej rywali Małgorzaty Żółkiewskiej i na dystansie 7,5 km zajęła 2. miejsce. Wynik z dnia poprzedniego powtórzyła Agata Warło, która wywalczyła srebro w biegu na 5 km. Poprawili się Fojcik i Kroemer. Wojciech zwyciężył rywalizacją na dystansie 5 km, zaś jego Filip zajął miejsce 2. Dobre 6. miejsce w kategorii wiekowej 1992-93 wywalczył Artur Ferens z UMKS-u, który ścigał się na dystansie 10 km.