Wtorek, 21 maja 2024

imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

Awansowały z pierwszego miejsca

30.01.2012 19:41 | 2 komentarze | art

Siatkarki Zorzy Wodzisław w ostatnim meczu rundy finałowej III ligi śląskiej pokonały u siebie MOSM Tychy 3:1. Tym samym zostały bezapelacyjnie najlepszą drużyną tej części sezonu.

Początek meczu nie zapowiadał wygranej. W pierwszym secie nazbyt rozluźnione wodzisławianki uległy zawodniczkom z Tych wyraźnie bo 10. Drużynie z aspiracjami nie wypada mieć takich wpadek. Na szczęście wysoko przegrany set podziałał na gospodynie jak kubeł zimnej wody i w dalszej części meczu dziewczyny z Wodzisławia grały już swoje. Pewnie wygrały partię nr 2 i 3. Tyszanki do domu nie zamierzały wracać bez punktowej zdobyczy toteż w czwartym secie postawiły zacięty opór, ale na niewiele się to zdało bo Zorza grała swoje i wygrała partię do 22 i cały mecz 3:1.

Wygrana  zapewniła podopiecznym trenera Andrzeja Brzezinki zwycięstwo w grupie mistrzowskiej III ligi. Wiąże się to z organizacją drugiego turnieju finałowego z udziałem czterech najlepszych zespołów na Śląsku. Pierwszy turniej finałowy odbędzie się w dniach od 10 do 12 lutego. Termin drugiego turnieju, którego gospodarzem będzie Zorza nie został jeszcze ustalony. Dopiero wyniki tych rozgrywek ustalą ostateczną kolejność najlepszej czwórki zespołów i wyłonią ekipy, które będą miały możliwość walki o awans do II ligi.

Skład Zorzy: Ostrzołek, Wieliniec, Dusza, Małek, Szado, Wójcik, Michalska, Sowisz, Prokop, Hibner, Szczygieł, Kosińska

MKS Zorza Wodzisław – MOSM Tychy 3:1

(10:25, 25:19, 25:17, 25:22)