Niedziela, 14 kwietnia 2024

imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi

RSS

Z podwórka na stadion po raz 12.

31.01.2012 14:04 | 0 komentarzy | kozz

Rozpoczęły się zapisy do XII Turnieju „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wystartowały zapisy do XII Turnieju „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku, czyli mistrzostw chłopców i dziewcząt w kategorii U-10. Trenerzy, nauczyciele oraz opiekunowie mogą zgłaszać dowolną liczbę drużyn chłopców i dziewcząt w kategorii wiekowej do lat 10 (klasy I-III). Zespoły te mogą liczyć od 6 do 12 zawodników.

Tegoroczna edycja największego turnieju piłkarskiego dla dziesięciolatków i młodszych dzieci oraz jednego z największych ogólnopolskich wydarzeń sportowych zapowiada się naprawdę wyjątkowo. Nagroda główna - wyjazd zwycięskich drużyn na mecz mistrzów Europy 2012 roku, dodatkowe atrakcje podczas finałów wojewódzkich oraz niepowtarzalne emocje i atmosfera zwiastują wspaniałą piłkarską przygodę dla młodych piłkarzy.

Wyjątkowo pod każdym względem

Te prestiżowe rozgrywki dla młodych piłkarzy i piłkarek z całej Polski, od lat biją rekordy popularności. Tylko w ubiegłorocznej edycji wzięło udział ponad 85 000 dzieci z całej Polski, co oznacza, że już co piąty dziesięciolatek walczył o tytuł mistrzów U-10.

Tomasz Zabielski, koordynator Turnieju z ramienia Polskiego Związku Piłki Nożnej, ma nadzieję, że 2012 rok będzie szczególny dla Turnieju. – W poprzedniej edycji turnieju wzięły udział reprezentacje wszystkich powiatów z całej Polski. Ponad 85 000 dzieci, dla których piłka nożna to przede wszystkim rewelacyjna zabawa i pasja, to świetny wynik. Najważniejsza jest ich radość z gry i szansa na rozwój piłkarskich talentów. Mam nadzieję, że wspaniała piłkarska atmosfera, która towarzyszyć nam będzie w 2012 roku, udzieli się również wszystkim młodym zawodnikom, którzy staną do rywalizacji podczas tegorocznej, XII edycji Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku".

Zawsze kiedy próbuję spojrzeć na turniej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” oczyma dziecka, widzę emocjonujące rozgrywki, w których spełniają się małe i duże marzenia – powiedział Dariusz Czech, prezes firmy Tymbark. - Bardzo chcielibyśmy, aby w tym roku były one jeszcze bardziej wyjątkowe niż zwykle, stąd specjalna nagroda główna – wyjazd na mecz Mistrzów Europy 2012 roku oraz gigantyczne emocje i niepowtarzalne imprezy towarzyszące wszystkim 16 finałom wojewódzkim w całej Polsce, które jeszcze przez jakiś czas, pozostaną wielką niespodzianką. Jeżeli chodzi o moje marzenia związane z XII edycją, to mam jedno wyjątkowe… jeszcze więcej niż przed rokiem uśmiechów małych piłkarzy i piłkarek, dla których futbol jest wielką pasją. To wyjątkowy rok, więc wierzę, że na pewno się uda.

Wyjątkowe nagrody

Obok pasji, emocji i piłkarskich marzeń, wizytówką Turnieju „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku są nagrody na każdym etapie rozgrywek. Za sam udział każdej drużyny w eliminacjach gminnych i powiatowych trener otrzyma kurtkę treningową, a jego podopieczni pamiątkowe dyplomy. Na finałach wojewódzkich, na wszystkie dzieci i trenerów czekają medale oraz atrakcyjne upominki.

Podczas Wielkiego Finału dzieci otrzymują profesjonalne stroje piłkarskie i wspaniałe nagrody oraz Puchar Tymbarku.

Mistrzowie i mistrzynie w kategorii U-10, którzy w poprzednich edycjach zdobyli Puchar Tymbarku, mieli już dotąd okazję podziwiać w akcji gwiazdy FC Barcelony, dopingować reprezentację narodową Anglii na stadionie Wembley oraz obserwować piłkarskie popisy zawodników Realu Madryt, AC Milanu i Ajaksu Amsterdam. Tym razem nagroda główna, pozwoli młodym piłkarzom i piłkarkom jeszcze bardziej poczuć wyjątkową atmosferę UEFA EURO 2012, ponieważ dopiero 1 lipca, w dniu meczu finałowego, dowiedzą się, na mecz której reprezentacji się wybiorą.

Harmonogram rozgrywek


Pierwsze mecze XII Turnieju „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku rozpoczną się już w kwietniu na etapie gminnym i powiatowym. Następnie zwycięskie drużyny zmierzą się w jednym z 16 finałów wojewódzkich, które rozpoczynają się 14 maja. Najlepsze zespoły z poszczególnych województw wezmą udział w półfinałach, podczas których rywalizować będą o awans do Wielkiego Finału.

Jedną z najważniejszych idei turnieju, jest wyłanianie piłkarskich talentów, dlatego począwszy od etapu rozgrywek gminnych, trenerzy zwycięskich drużyn mogą dobrać do swojego składu do 5 najlepszych zawodników z pozostałych zespołów. We wrześniu zostanie rozegrany Wielki Finał turnieju, podczas którego poznamy nowych zwycięzców w kategorii U-10, którzy wyjadą na mecz mistrzów Europy.

Obok obecnych już od kilku lat patronów honorowych turnieju: UEFA Grassroots, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej, w tym roku rozgrywki wspierać będą także: UEFA Respect Your Health oraz FIFA Grassroots. Turniej „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku rozgrywany będzie w duchu idei RESPECT. Od sześciu lat sponsorem turnieju jest firma Tymbark.

Formularz zgłoszeniowy a także szczegółowe informacje na temat Turnieju i zapisów dostępne są na stronie www.zpodworkanastadion.pl