Poniedziałek, 3 października 2022

imieniny: Teresy, Józefy, Heliodora

RSS

Odra bliska przejęcia licencji Startu Bogdanowice

31.01.2012 19:47 | 29 komentarzy | art

Fuzja Odry Wodzisław i Startu Galmet Bogdanowice stała się niemal faktem. Wiosną w III lidze opolsko-śląskiej zagra drużyna Startu Odra Galmet Bogdanowice.

Odra bliska przejęcia licencji Startu Bogdanowice
Jesienią w Rogowie Przyszłość rozbiła 8:0 Start Bogdanowice. Czy do rewanżu dojdzie w Wodzisławiu?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

Wczorajsze Nadzwyczajne Walne Zebranie członków Startu praktycznie przesądziło o planach połączenia obu klubów. W Bogdanowicach zdecydowano się na ten krok bo tytularny sponsor klubu uznał, że samodzielne utrzymanie drużyny w Bogdanowicach na III-ligowym poziomie jest zbyt kosztowne. Do formalnego połączenie będzie mogło dojść po zakończeniu obecnego sezonu. Działacze Odry już teraz jednak postanowili zaangażować się w działalność Startu, który w lidze radzi sobie nie najlepiej, zajmując dopiero 14. miejsce. Prezesem Startu został Grzegorz Gostyński, współzałożyciel KP Odry 1922 Wodzisław. Wiceprezesem został Robert Galara, dyrektor firmy Galmet. Członkami klubu zostali ponadto dotychczasowy prezes Startu Wojciech Piecha i wiceprezes Dariusz Siudmak, a także wiceprezes KP Odry Tomasz Kwietniewski. Pozostali członkowie zarządu to osoby związane z środowiskiem Odry. - Formalnie oba stowarzyszenia, czyli Start i Odra będą działały osobno, przy czym oczywiście będziemy ściśle ze sobą współpracować. W lipcu dojdzie do połączenia obu stowarzyszeń i wtedy powstanie jedna Odra Wodzisław – wyjaśnia Adam Plizga, prezes KP Odry Wodzisław. Wtedy też dojdzie do formalnej fuzji.

 

Budowa drużyny niemal od zera

Wiosną III-ligowy klub będzie nosił nazwę Start Odra Galmet Bogdanowice. - Człon „Odra” zostanie dodany jako człon marketingowy. Tego piłkarskie prawo nie zabrania – uważa Plizga. Wśród pewników można jeszcze dodać to, że trenerem tego zespołu będzie Ireneusz Gabrysiak, dotychczasowy trener C-klasowej Odry. Do dyspozycji będzie miał niewielu piłkarzy dotychczasowego Startu. Większość jesiennej kadry poszukała sobie już innych klubów. Prawdopodobnie Gabrysiak będzie mógł skorzystać z maksymalnie 4 piłkarzy Startu – bramkarzy Tomasza Bąkowskiego i Michała Łagody, obrońcy Arkadiusza Lalko i napastnika Daniela Nielka. Przy czym w ostatnim sparingu zagrali jedynie Bąkowski i Nielek. Trener będzie więc musiał zbudować drużynę niemal od podstaw. - W zasadzie dopiero teraz, kiedy już zostały podjęte konkretne działania możemy rozpocząć kompletowanie drużyny. Wcześniej nie było ku temu podstaw – wyjaśnia Plizga.

 

Uniknąć spadku

Start Odra stoi przed niezwykle trudnym zadaniem uniknięcia spadku z III ligi, z której spaść może nawet 5 drużyn. - Do zarządu weszli ludzie, którzy mają świadomość tego czego się podjęli. Myślę, że jeśli chodzi o finanse to będą one podobne do tych jakimi do tej pory dysponował Start. Może nieco większe – mówi sternik KP Odry.

Czy walczący o życie klub będzie mógł liczyć na kibiców z Wodzisławia? Nie wiadomo bo decyzja co do tego czy Start Odra dokończy sezon na stadionie w Wodzisławiu dopiero zapadnie. Zgodę na to musi wydać Śląski Związek Piłki Nożnej. Na pewno w dalszym ciągu w Wodzisławiu grać będzie C-klasowa KP Odra 1922 Wodzisław.

 

(art)