środa, 17 sierpnia 2022

imieniny: Jacka, Anity, Mirona

RSS

Czy wiosną kibice obejrzą w Wodzisławiu III ligę?

06.02.2012 14:27 | 10 komentarzy | art

 

Czy stary-nowy klub nazwany nieformalnie Start Odra Galmet Bogdanowice będzie mógł grać na stadionie w  Wodzisławiu jak chcą pomysłodawcy całego przedsięwzięcia?

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

Zgodę na by Start Odra dokończył rozgrywki na stadionie w Wodzisławiu musi wydać Śląski Związek Piłki Nożnej. - Zgodnie z przepisami nie ma możliwości by w trakcie sezonu klub zmienił miejsce rozgrywania spotkań domowych. Chyba, że zaszłyby jakieś nadzwyczajne przesłanki, np. uszkodzenie obiektu w Bogdanowicach, ale z tego co wiem takiej sytuacji w tym przypadku nie ma – mówi Teodor Wawoczny, przewodniczący Wydziału Gier ŚZPN, dodając jednak, że przede wszystkim inicjatywa leży w rękach działaczy klubu. - Będziemy rozmawiać – dodaje.

Oprócz zgpody ŚZPN klub musiałby się dogadać jeszcze z administratorem obiektu przy Bogumińskiej, czyli wodzisławskim MOSiR-em. - Trudno powiedzieć jakby miało to wyglądać bo zależne to będzie od formy organizacyjnej nowego tworu. Na razie jest dużo niewiadomych, a jedyne informacje jakie mamy to doniesienia medialne. Z nami nikt w tej sprawie się nie kontaktował – powiedział w piątek 3 lutego Bogdan Bojko, dyrektor MOSiR-u. W przeszłości z obiektu na Bogumińskiej korzystały Piast Gliwice czy Zagłębie Sosnowiec, tyle że na komercyjnych zasadach.

 

(art)