Duszniki szczęśliwe dla naszych biegaczy narciarskich

13.02.2012 21:04 | 2 komentarze | art

Po Szklarskiej Porębie i Tomaszowie Lubelskim tym razem uczestnicy cyklu „Bieg na igrzyska” rywalizowali w Dusznikach.

Ponad 200 zawodników biegało na Jamrozowej Polanie, wykorzystywanej do tej pory do rozgrywania biathlonu, która w ostatnim czasie przeszła gruntowną modernizację. Tradycyjnie nie zawiedli zawodnicy z Marklowic i Wodzisławia, którzy wielokrotnie meldowali się w czołówce poszczególnych biegów.

Pierwsze zawody, rozgrywane stylem klasycznym odbyły się w sobotni wieczór 11 lutego. Rzadko kiedy młodzież ma okazję biegać przy sztucznym świetle dlatego te zawody miały wyjątkową otoczkę. W biegu masowym juniorów B (rocznik 1994/95) na 7,5 km  miejsce 2. zajął Marek Skatuła z UMKS Marklowice. Jeszcze lepiej spisała się jego klubowa koleżanka Sylwia Molitor. W biegu masowym juniorek B (1994/95) na 5 km nie miała sobie równych. Najgroźniejszą rywalkę i zarazem liderkę klasyfikacji generalnej Małgorzatę Żółkiewską pokonała aż o 18 sekund. - Trasa była naprawdę świetna, taka dla mnie - podbiegi, zjazdy, na których można odpocząć. Wiedziałam, że będziemy z Gośką walczyć od startu i zdecydują ostatnie metry – powiedziała po wyścigu Sylwia Molitor. Trzecia w tej rywalizacji była Dominika Bielecka z MKS Wodzisław, która do Molitor straciła prawie 30 sekund.

W rywalizacji juniorów C (1996/97) z dobrej strony pokazał się Filip Kroerem z UMKS-u, który w biegu masowym na 5 km wywalczył miejsce 3, zaś na 5. pozycji bieg ukończył Wojciech Fojcik. Jeszcze lepiej spisała się ich klubowa koleżanka Agata Warło, która w tej samej kategorii wiekowej i na tym samym dystansie ukończyła zawody na 2. pozycji, tracąc do liderki niecałe 2 sekundy. Niewiele do podium zabrakło Alicji Grzybowskiej z UMKS-u. W kategorii juniork D (1998/99) w biegu na 2,8 km zajęła 4. miejsce.

W drugim dniu zawodów zawodnicy zmagali się w biegach interwałowych techniką dowolną. I tym razem nie zabrakło sukcesów. W juniorach B  na 5 km 3. miejsce zajął Marek Skatuła, wśród dziewcząt 2. miejsce zajęła Sylwia Molitor, a 5. Dominika Bielecka. W rywalizacji juniorów C na 3,9 km na miejscu 2. sklasyfikowany został Filip Kroemer. Tuż za nim na mecie pojawił się klubowy kolega Wojciech Fojcik. Wśród dziewcząt ponownie bardzo dobrze spisała się 2. na mecie Agata Warło. Na podium wskoczyła również Alicja Grzybowska, która bieg w kategorii juniorów D na dystansie 2,5 km ukończyła na 3. miejscu.