Niedziela, 21 kwietnia 2024

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Prezydent Lenk gościł zapaśników

23.02.2012 19:57 | 19 komentarzy | przy

Prezydent Mirosław Lenk oraz jego zastępcy, Ludmiła Nowacka i Wojciech Krzyżek, zaprosili dziś do Urzędu Miasta przedstawicieli zapasów, w tym polskiej kadry, która przebywa na zgrupowaniu w Raciborzu.

Prezydent Lenk gościł zapaśników
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na spotkaniu pojawiło się dwóch zapaśników: Damian Janikowski, aktualny wicemistrz świata i Litwin Mindaugas Mizgaitis, zdobywca brązowego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, oraz sztab trenerski: Ryszard Wolny, Józef Tracz i Włodzimierz Zawadzki. Przybył również Grzegorz Pieronkiewicz, prezes MKZ Unia. Z powodu choroby na spotkaniu zabrakło mistrza olimpijskiego z Aten Karama Gabera.

- Mamy wymianę z Litwą od dwóch lat, oni przyjeżdżają do nas, a my do nich - wyjaśnił Ryszard Wolny obecność Litwinów. - Taką samą wymianę mamy z reprezentacją Białorusi i Stanami Zjednoczonymi.

Mirosława Lenka ciekawiło m.in., czy zapasy są popularne na Litwie i ile medali zdobyła jej reprezentacja na ostatnich Igrzyskach. Mindaugas Mizgaitis odpowiadał na pytania po polsku. - Moimi sąsiadami są Polacy, więc troszeczkę rozmawiam po polsku - wytłumaczył litewski zapaśnik.

- Mało jest w Polsce klubów, które mają takie warunki jak Unia - zauważył Józef Tracz. - Jest sala z matą na stałe, jest siłownia, hotel, odpowiednie zaplecze. Optymalne warunki, jakie są potrzebne do trenowania. - Grzegorz Pieronkiewicz przypomniał, że dwa lata temu miasto kupiło halę od Sióstr Maryi Niepokalanej i sfinansowało jej remont. - Mieszkańcy akceptują tego typu wydatki, zapasy cieszą się u nas ogromnym zainteresowaniem - stwierdził prezydent Lenk.

Ludzie:

Ludmiła Nowacka

Ludmiła Nowacka

dyrektor Dyrektor Instytutu Studiów Edukacyjnych PWSZ w Raciborzu, radna miasta Racibórz, kierownik ds. sportu w SP 15, była zastępca prezydenta miasta Racibórz.

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Ryszard Wolny

Ryszard Wolny

Samorządowiec, sportowiec.