Sobota, 20 lipca 2024

imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza

RSS

Pakon wygrał Turniej Służb Mundurowych

24.02.2012 18:18 | 20 komentarzy | przy

W Rafako Arena odbył się dzisiaj Turniej Służb Mundurowych o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu. Piłkarskie zmagania, w których udział wzięło osiem drużyn, wygrał Pakon, ogrywając w finale reprezentację rybnickiej Komendy Miejskiej Policji 5:2.

Pakon wygrał Turniej Służb Mundurowych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Podczas eliminacji zespoły rywalizowały w dwóch grupach. W grupie I znalazły się KPP Racibórz I, Tele-Mar, KMP Rybnik i Straż Miejska Racibórz, natomiast w grupie II grały drużyny Pakonu, Policji Opava, KPP Racibórz II i Straży Pożarnej Racibórz. Pary półfinałowe utworzyły drużyny KPP Racibórz I i Pakonu oraz Straży Pożarnej z  Raciborza i KMP Rybnik.

W pojedynku o trzecie miejsce zmierzyły się KPP Racibórz I i Straż Pożarna Racibórz. Strażacy prowadzili 1:0, jednak na trzy sekundy przed końcem spotkania reprezentacja policjantów strzeliła wyrównującego gola. O wyniku meczu zadecydowały rzuty karne, w których lepsi okazali się strażacy wygrywając 2:1.

Finał nie pozostawił wątpliwości, która drużyna była w turnieju najlepsza. Pakon pewnie pokonał rybnickich policjantów 5:2 i otrzymał puchar Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu.

Najlepszym piłkarzem wybrano Mariusza Cichonia, natomiast tytuł najlepszego bramkarza trafił do Marka Kuśki. Przyznano również tytuł "Najstarszego gracza Unii Europejskiej", który otrzymał Karel Pavelek z opawskiej policji. Puchar Fair Play otrzymał zespół Policja Opava.