Justyna Święty mistrzynią Polski seniorek

27.02.2012 12:45 | 5 komentarzy | kozz

Justyna Święty, wychowanka Victorii Racibórz, obecnie startująca w barwach AZS AWF Katowice wynikiem 54,03 s. wygrała bieg na 400 metrów podczas Halowych Mistrzostw Polski Seniorów, które w miniony weekend odbyły się w Spale.

Jest to ogromny sukces 19-letniej Justyny, która debiutowała na zawodach w kategorii seniorów. - Jak to się stało to sama nie wiem, jestem do tej pory w szoku - powiedziała Justyna Święty. Jak przyznaje sukcesem było dostanie się do finału i pobiegnięcie mocno eliminacji. - Po zakwalifikowaniu się już byłam szczęśliwa, a to co stało się w finale to przeszło moje oczekiwania - skomentowała raciborska biegaczka.

Jak tłumaczy Święty po cichu liczyła na finał, ale mistrzostwo Polski i poprawienie znacznie rekordu życiowego nawet nie przyszło jej przez myśl. - Sprawdziany przed tymi zawodami wskazywały, że jestem w formie i mogę wiele zdziałać na tych zawodach, ale to przerosło moje oczekiwania - podsumowała 19-letnia Justyna Święty.

Zawodniczka poprawiła swój rekord życiowy z sezonu letniego (55,30 s). Przypomnijmy, że Justyna w miniony piątek została uhonorowana podczas V Gali Raciborskiego Sportu, statuetką Raciborskiego Championa.

Wyniki finału na 400 m
1. Justyna Święty (AZS AWF Katowice) 54,03
2. Jolanta Kajtoch (AZS AWF Warszawa) 54,19
3. Iga Baumgart (BKS Bydgoszcz) 54,52

Złoty medal HMP wywalczył również raciborzanin Artur Noga w konkurencji biegu na 60 metrów przez płotki (7,65 s). Noga, który zajął 5. miejsce na IO w Pekinie powraca do formy po przerwie spodowodowanej komplikacjami zdrowotnymi.

Więcej czytaj w jutrzejszych (28.02.) "Nowinach Raciborskich"