imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

Borowik zabrał 3 punkty

27.03.2012 12:45 | 4 komentarze | mark

KS 23 Górnik Czerwionka 0:1 LKS Borowik Szczejkowice

Derby Czerwionki-Leszczyn zawsze niosą ze sobą niespodzianki. Nie inaczej było 25 marca w meczu lokalnego KS 23 Górnika Czerwionka przeciwko LKS Borowikowi Szczejkowice, bo początek niedzielnego spotkania zapowiadał się mało emocjonująco. Pierwszą połowę spotkania przespały tak naprawdę obie drużyny – choć bardzo długo trwała wymiana akcja za akcję, to żadna z ekip tak naprawdę nie zagroziła bramce przeciwników. Przełamanie przyszło już w w doliczonym czasie pierwszej części, gdy to po wykonanym stałym fragmencie gry do piłki po zamieszaniu pod bramką dopadł kapitan Borowika, Henryk Furgoł i wyprowadził szczejkowiczan na prowadzenie. Stracona „do szatni” bramka wyraźnie podłamała Górnika, który w drugiej połowie kompletnie oddał pole gościom. Piłkarze Borowika akcja za akcją znajdowali drogę w pole karne gospodarzy, których obrona po przerwie grała kompletnie chaotycznie. Problem w tym, że z akcji Borowika wynikało niewiele i choć wiele wskazywało, że szczejkowiczanie wygrają wysoko, mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla gości. Czerwionka nie może być zadowolona z takiego obrotu spraw, choć przed meczem to właśnie trener Majorczyk emanował optymizmem przed inauguracja rundy. Wydaje się, że mecz po takiej grze mecz i tak zakończył się dla Czerwionki szczęśliwie – Borowik okazał się za mało skuteczny, by wyraźniej zasygnalizować, kto tak naprawdę grał w tym meczu piłką.

BRAMKI: Furgoł (47.)