imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

22.05.2012 08:43 | 0 komentarzy | kozz

Czwarty tytuł mistrzyń Polski jest coraz bliżej.

Unia z nożem na gardle

W miniony weekend piłkarki z Raciborza przybliżyły się do końcowego tryumfu po ważnej wyjazdowej wygranej z Górnkiem Łęczna. Decydujące trafienie zanotowała Patrycja Wiśniewska w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Do przerwy po golu Gwinejki Chinasy unitki prowadziły 1:0. Kwadrans drugiej połowy należał do gospodyń, które po golach Anny Sznyrowskiej (byłej unitki) oraz Jagody Szewczuk wyszły na prowadzenie. Dziesięć minut później padła odpowiedź ze strony mistrzyń Polski. Autorką gola na 2:2 była Anna Żelazko. Gol warty trzech punktów zdobyła Wiśniewska w 93. minucie. Komplet punktów przyjechał do Raciborza. Do końca sezonu Ekstraligi pozostały dwa mecze. Pierwszy już w najbliższy weekend na wyjeździe z 1.FC Katowice, następny decydujący o mistrzostwie w Raciborzu z Medykiem Konin (2 czerwca, godzina 16.00).

Górnik Łęczna - Unia Racibórz 2:3 (0:1)
Sznyrowska 47., Szewczuk 58. - Chinasa 34., Żelazko 67., Wiśniewska 90.+3.

Skład RTP Unia: Antończyk - Leśnik, Górnicka, Konsek - Chudzik (85. Jaszek), Pawlak, Żelazko, Bojdova (63. Istokova), Wiśniewska - Chinasa, Tarczyńska. Trenerzy: Remigiusz Trawiński i Andrzej Jasiński.