Sobota, 20 lipca 2024

imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza

RSS

Policja strzelała do kiboli na gliwickim rynku

28.05.2012 13:45 | 16 komentarzy | acz

REGION. 27 maja grupa kibiców zaatakowała policjantów na rynku w Gliwicach. Policja użyła strzelb gładkolufowych. Zatrzymano do tej pory siedem osób.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Całe zajście miało miejsce po meczu pierwszej ligi pomiędzy Piastem Gliwice a Zawiszą Bydgoszcz. Obie drużyny walczyły do samego końca o awans do Ekstraklasy. Piast wygrał 3:0. W trakcie świętowania sukcesu gliwickiej drużyny około godziny 22.40 na rynku doszło do incydentów z udziałem kilkudziesięciu chuliganów. Młodzi ludzie zaatakowali policjantów butelkami, krzesełkami oraz innymi niebezpiecznymi przedmiotami. Policja użyła strzelb gładkolufowych. Stróże prawa ustalają teraz kolejnych uczestników burdy, których będą zatrzymywać w najbliższych dniach.
Identyfikację osób, które rzucały przedmiotami w policjantów, umożliwi zgromadzony materiał zarejestrowany za pomocą kamer. Obecnie wyjaśniane są okoliczności i stopień udziału zatrzymanych w poszczególnych incydentach. W najbliższym czasie wszyscy staną przed prokuratorem i sądem. Za udział w czynnej napaści na funkcjonariuszy grożą im kary 10 lat pozbawienia wolności.
(acz)