Wtorek, 1 października 2024

imieniny: Danuty, Remigiusza, Romana

Sukces raciborskich biegaczy

27.06.2012 19:43 | 0 komentarzy | MAD

W Białymstoku odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w lekkiej atletyce. Uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu, Marcin Młynarczyk zdobył złoty medal w biegu na 400 metrów przez płotki.

Młynarczyk w zawodach dwukrotnie pobił swój życiowy rekord. W eliminacjach po płynnym i rytmicznym biegu uzyskał wynik 51,85 sek., natomiast w finale przebiegł dystans 400 m ppł. w zaledwie 51, 82 sek. - Marcin w biegu eliminacyjnym mógł pokusić się o minimum na Mistrzostwa Świata Juniorów do Barcelony ( 51,50 ), ale odpuścił końcówkę, ponieważ nie wiedział, że ma taki dobry wynik. W finale płotki wypadły na gorszą nogę i Marcin pilnował już tylko pierwszego miejsca - powiedział trener zawodnika, Karol Szynol. Marcin w Białymstoku wziął również udział w biegu na 100 metrów przez płotki. Na tym dystansie wywalczył czwarte miejsce.

Pasjonującą walkę o złoty medal stoczyli dwaj najlepsi biegacze na dystansie 400 metrów: Rafał Smoleń i Patryk Dobek z Sopotu. Smoleń, który jeszcze trzydzieści metrów przed metą, prowadził z Dobkiem, przegrał na końcowym odcinku. Rafał Smoleń uzyskał czas 46, 81 sek. Nie minęły dwie godziny od biegu Rafała na dystansie czterystu metrów, a podopieczny Kazimierza Stępnia pobiegł bardzo dobrze w eliminacjach na 200 m. W finale uzyskał czas 21, 71 sek. i uplasował się na trzeciej pozycji.

W Mistrzostwach Polski Juniorów wystąpił także Tomasz Pindel, który na dystansie 3000 metrów wywalczył dwunaste miejsce