imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

Przegrana Unii w Knurowie - VIDEO

14.07.2012 22:58 | 7 komentarzy | kozz
Ostatnia aktualizacja: 15.07.2012 14:04

Piłkarze czwartoligowej Unii Racibórz rozegrali pierwszy mecz sparingowy przed sezonem 2012/13. VIDEO.

Materiał wideo:

Rywalem na sztucznej nawierzchni w Knurowie była tamtejsza Concordia. Po dobrej pierwszej połowie wygranej przez Unię 1:0, w drugiej - gorszej - wybiegło sporo młodych testowanych zawodników. Mecz zakończył się wygraną Concordii 3:1. Gola dla raciborskiej Unii zdobył Roman Kowalczyk.

Andrzej Marców, trener KP Unia Racibórz: Dwie różne drużyny zostały przygotowane na ten sparing. Wymieszałem zawodników nowoprzybyłych ze starymi. W drugiej połowie Knurów zagrał podstawowym składem, a my testowaliśmy w tym czasie nowych. Zaskoczyło mnie ostatnie 5-10 minut kiedy stworzyliśmy kilka ładnych akcji, ale jednak piłka nie wpadła do bramki. Przygotowujemy się do sezonu od tygodnia i mamy za sobą jeden sparing. W środę gramy kolejny z Syrynią, w sobotę z Prudnikiem i w kolejnych tygodniach będziemy rozgrywać mecze praktycznie co tydzień, aby wejść w mikrocykl tygodniowy zbliżający nas do okresu startowego. Co roku cel jest inny niż utrzymanie, ale potem weryfikuje nas boisko. Mam nadzieję, że w tym roku okres jesienny wypadnie dużo lepiej, bo zazwyczaj w okresie letnim nikt nie trenował, bo większość zawodników wyjeżdżała na urlopy, albo jechała za pracą. Teraz kadra liczy ponad 20 osób, została ona wzmocniona dużą liczbą młodych zawodników i zobaczymy co z tego będzie.

KS Concordia Knurów - KP Unia Racibórz 3:1 (0:1)

Skład KP Unia: I połowa - Domka, Słysz, W.Pytlik, Ciuberek, Kurasz, Selera, Zychma, Podstawka, Koczor, Banaś, Kowalczyk.

II połowa - Domka, Małecki, M.Pytlik, Chełchowski, Biczysko, Pniewski, Adamczyk, Siegmund, Grzesik, Szałkowski, Bondaro.