Wtorek, 16 kwietnia 2024

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

Odra wciąż bez rezerwowego bramkarza

02.08.2012 10:44 | 68 komentarzy | art

We wczorajszym sparingu, rozegranym na boisku w Jedłowniku Odra Wodzisław zremisowała 1:1 z innym przedstawicielem III ligi LZS Piotrówką.

Na 9 dni przed startem ligi Tomasz Bąkowski jest jedynym bramkarzem Odry

Gola dla Odry pod koniec pierwszej połowy z rzutu wolnego zdobył Paweł Polak. Piotrówka wyrównała w II połowie. W grze drużyny Tomasza Babuchowskiego raziła spora ilość strat przy wyprowadzaniu piłki z własnej połowy. Po jednej z nich Odra straciła bramkę.

W sparingu nie zagrali nowi zawodnicy. Jak podkreśla trener Babuchowski czas testów już się zakończył. Nie oznacza to, że w drużynie nie pojawią się jeszcze nowe twarze. - Okienko transferowe trwa do końca sierpnia. Myślę, że jacyś piłkarze jeszcze się w naszej drużynie pojawią – mówi Grzegorz Gostyński, prezes Odry. Raczej nie będą to jednak piłkarze z „nazwiskami”. Tacy z reguły żądają sporych pieniędzy za grę, a jak podkreśla sternik Odry klub zamierza trzymać się naczelnej zasady nie tworzenia kominów płacowych.

Na razie pilnie poszukiwany jest bramkarz, który byłby wartościowym zmiennikiem dla Tomasza Bąkowskiego. Testowany w Odrze Grzegorz Drazik z MOSiR-u Jastrzębie wrócił do macierzystego klubu. - Nie uzyskał zgody swojego klubu na dalsze treningi w Wodzisławiu. Musimy więc dalej szukać bramkarza – tłumaczy Tomasz Babuchowski. Czasu do pierwszego ligowego meczu z Victorią Chróścice, który zostanie rozegrany 11 sierpnia nie zostało zbyt wiele.

Skład Odry: Bąkowski, Franiec, Jakosz, Szeja, Krupa, Gać, Staniek, Zyguła, Walczak, Reinhard, Polak. Ponadto zagrali: Sławik, Górnicki, Czogalik, Cichy, Rozmus, Balcer.

W sobotę Odra zagra ostatni sparing przed ligą. Rywalem będzie LKS Krzyżanowice.