Niedziela, 5 maja 2024

imieniny: Ireny, Waldemara, Piusa

Odra wreszcie odpaliła?

27.08.2012 13:56 | 6 komentarzy | art

LZS Piotrówka, w której brylują piłkarze z Afryki wydawał się najtrudniejszym rywalem spośród tych, z którymi do tej pory w lidze mierzyła się Odra. Mimo to wodzisławianie w wyjazdowym meczu zdobyli pierwsze trzy punkty, a decydującego gola zdobył Paweł Polak.

Porażka z Chróścicami, oraz remisy z Namysłowem i Wesołą to nie było to czego oczekiwali kibice Odry. Zwłaszcza, że w domowych meczach drużyna z Bogumińskiej zaprezentowała się delikatnie ujmując bardzo średnio. Dlatego przed meczem z Piotrówką wzmocnionej ostatnio Jeanem Paulistą (kilka lat temu grał w Wiśle Kraków, a ostatnio w bytomskiej Polonii), niewielu było optymistów wierzących, że Odra odniesie tam pierwsze zwycięstwo. A jednak już po 10. minutach goście prowadzili 2:0, wykorzystując błędy gospodarzy! W 5. minucie Marcin Staszewski na połowie gospodarzy odebrał piłkę zawodnikowi Piotrówki po czym podał do Łukasza Reinharda, który strzałem w długi róg dał Odrze prowadzenie. 3 minuty później na listę strzelców wpisał się Piotr Sławik i zapachniało niespodzianką. Gospodarze niezrażeni takim obrotem sprawy wzięli się do roboty i jeszcze przed przerwą doprowadzili do wyrównania. Kontaktowego gola zdobył Idrissa Cisse, a wyrównał Daniel Sroka. Gospodarze bliscy byli objęcia prowadzenia, ale dobrze spisywał się bramkarz Odry Tomasz Bąkowski, który obronił strzał Marcina Dziewulskiego z 5 metrów. Kwadrans przed upływem regulaminowego czasu gry gola – jak się okazało na wagę trzech punktów – zdobył Paweł Polak, który sfinalizował podanie Artura Gacia. Gospodarz nie zdołali już odpowiedzieć, chociaż druga połowa została przedłużona o prawie 10 minut. Piłkarze Odry obejrzeli w sumie 8 żółtych kartek, a po meczu czerwoną obejrzał Grzegorz Jakosz, który wdał się w dyskusję z arbitrem i obejrzał drugi żółty kartonik.

Tomasz Babuchowski, trener Odry: Po ostatnim meczu kibice pytali nas gdzie ta zapowiadana ofensywna gra. Dziś wreszcie pokazaliśmy, że nie były to tylko słowa. Już po 10 minutach prowadziliśmy 2:0, a okazji strzeleckich w całym meczu stworzyliśmy naprawdę wiele. Mam nadzieję, że w kolejnych meczach moi zawodnicy potwierdzą, że potrafimy grać dobry futbol.

Skład Odry: Bąkowski, Szeja, Jakosz, Krupa, Franiel (80. Młynek), Reinhard, Staniek, Zyguła (75. Balcer), Sławik (60. Walczak), Staszewski (39. Gać), Polak

LZS Piotrówka – Odra Wodzisław 2:3 (2:2)

Bramki: Cisse (25.), Sroka (38.) - Reinhard (5.), Sławik (8.), Polak (78.)