Wtorek, 7 maja 2024

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

Przyszłość wypunktowała Odrę

02.09.2012 21:15 | 74 komentarze | art

W III-ligowych derbach powiatu wodzisławskiego Odra Wodzisław przegrała u siebie z Przyszłością Rogów 0:3. Ambicja i waleczność gospodarzy nie była w stanie zniwelować doświadczenia i ogrania drużyny gości. Przyszłość dziś o klasę przewyższała Odrę i pewnie obroniła pozycję lidera.

Wydarzenia

30. minuta – 0:1. Goście wykonują rzut wolny. Piłka trafia do stojącego na środku pola karnego Dawida Hanzla, który miał mnóstwo czasu by spokojnie przymierzyć i nie dać szans Tomaszowi Bąkowskiemu. Nie wiadomo co w tej sytuacji robili wodzisławscy stoperzy.

35.minuta – wybiegający na czystą pozycję Robert Żbikowski, który miał przed sobą tylko bramkarza Odry przewraca się w polu karnym po starciu z zawodnikiem gospodarzy. Sędzia gwiżdże i za symulowanie faulu pokazuje żółtą kartkę zawodnikowi Przyszłości. Wydaje się jednak, że napastnik gości rzeczywiście był faulowany.

53. minuta – Odra mogła przegrywać 0:2. Dobrze znany w Wodzisławiu Marek Sobik przymierzył z 35. metrów. Piłka po jego atomowym uderzeniu trafiła w słupek, odbiła się od pleców interweniującego Bąkowskiego i omal nie wpadła do bramki.

69. minuta – 0:2. Przyszłość przejmuje piłkę na połowie Odry. Sobik uruchamia prostopadłym podaniem Hanzla, który ze stoickim spokojem zdobywa swojego drugiego w tym meczu gola.

71. minuta – 0:3. Goście wykonują rzut wolny. Posłana na długi słupek piłka trafia do Kamila Benauera, który próbuje strzelać z ostrego kąta. Z nieczystego strzału wyszło doskonałe podanie do Sebastiana Markiewicza, który z bliska dopełnił formalności.

Odra Wodzisław - Przyszłość Rogów 0:3 (0:1)

Bramki: D. Hanzel (30.), (69.), Markiewicz (71.)