Piątek, 20 września 2024

imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny

Jaszek strzeliła dla reprezentacji, Polki wygrały

03.09.2012 20:28 | 2 komentarze | kozz

16-letnia napastniczka raciborskiej Unii strzeliła gola dla reprezentacji Polski do lat 17 w pierwszym meczu turnieju eliminacyjnego do Mistrzostw Europy. Dżesika Jaszek trafiła do bramki na 2:0.

Katarzyna Konat, Dżesika Jaszek i Anna Zapała strzeliły gole dla Polski, która bez problemów pokonała Słowację 4:0. Mecz w Bańskiej Bystrzycy toczony był w 32-stopniowym upale, ale to nie przeszkodziło dobrze przygotowanym Polkom w zdominowaniu wydarzeń na boisku.

Podopieczne Zbigniewa Witkowskiego zaczęły z dużym animuszem i od samego początku ostrzeliwały bramkę Liany Póňovej. Już w 12. minucie Urszula Wasil trafiła w poprzeczkę. Cztery minuty później było już 1:0. Znakomite podanie Pauliny Dudek na gola zamieniła Katarzyna Konat.

Polki dominowały cały czas i cztery minuty przed przerwą Dżesika Jaszek udokumentowała to golem, wykorzystując podanie od Ewy Pajor.

Po zmianie stron Polski zwolniły trochę tempo gry. W końcówce popis gry dała jednak Anna Zapała, która w przerwie weszła za Jaszek. 16-letnia napastniczka w przeciągu trzech minut dwa razy wpisała się na listę strzelczyń, najpierw wykorzystując podanie od Pajor, a następnie od Konat.

W końcówce Ewa Pajor trafiła jeszcze w poprzeczkę. Ogółem Polki oddały aż 28 strzałów na bramkę  (11 celnych) przy trzech próbach Słowaczek. Zespół Zbigniewa Witkowskiego przeprowadził także, uwaga, 68 ataków! W środę Polki zmierzą się z faworytem grupy Hiszpanią, która rozbiła dzisiaj Wyspy Owcze 8:0.

Słowacja U17 – Polska U17 0:4 (0:2)
Bramki: Konat 16., Jaszek 36., Zapała 71., 76.

Słowacja: Ponova – Deszathova, Kulova, Hviscova, Motovska, Mihalikova, Sandalova (41. Kelemenova), Mihokova (28. Kyselova), Chrenkova (78. Lukcikova), Copikova, Tothova

Polska: Szemik – Konat, Michalczyk, Gozdek, Matysik, Dudek, Rędzia, Wasil, Pajor, Malta (50. Kamczyk), Jaszek (41. Zapała)

źródło:pilkarki.com