imieniny: Danuty, Remigiusza, Romana

Weekendowe imprezy biegowe

02.10.2012 12:21 | 2 komentarze | kozz

W miniony weekend odbyło się się wiele imprez biegowych w kraju.

W sobotę w Mikołowie odbył się X Międzynarodowy Bieg Uliczny na dystansie 10 km w którym wystartowało ponad 230 biegaczy - Jan Deńca zajął 3. miejsce w kat. 50-latków. W niedzielę w Knurowie odbył się XX Ogólnopolski Bieg Uliczny również na dystansie 10 km, który był jednocześnie Mistrzostwami Polski Górników. Na starcie stanęło ponad 450 biegaczy z kraju i zagranicy. Wśród biegających byli raciborzanie – Andrzej Grzesik z Siedlisk wygrał kategorię powyżej 45 lat, Jan Deńca z Rudnika również wygrał kategorię powyżej 55 lat, a Robert Antczak był drugi w kat. 30-latków. Ponadto bieg ukończyli Kazimierz Grycman z Ciechowic, Jarosław Fijałkowski i Gabriela Sobczyk z Raciborza. Najważniejszą imprezą biegową w kraju był 34. Maraton Warszawski który zgromadził prawie 7000 biegaczy zwyciężył zawodnik z Kenii James z wynikiem 2 godz. 15 min. 2 s. Wśród biegaczy było 6 maratończyków z Raciborsczyzny, którzy ukończyli bieg – Franciszek Wyszkoń z Łańc, Mariusz Rębisz, Wiesław Rzepczyński, Krzysztof Dziewit, Janusz Mrozek, Marek Kurpis z Raciborza.