Niedziela, 14 kwietnia 2024

imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi

RSS

Mistrzostwo Polski Jakuba Magiery

05.10.2012 12:08 | 0 komentarzy | pm

W Słubicach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w Lekkiej Atletyce.

Mistrzostwo Polski Jakuba Magiery
Jakub (z lewej) i Matusz Magiera polubili złoty kolor
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Olbrzymi sukces na tej imprezie odniósł 15 letni zawodnik Towarzystwa Lekkoatletycznego „ROW” Rybnik Jakub Magiera, który zwyciężył na koronnym dystansie młodzikowskim 1000 m z czasem 2.34.78 min.
- Jakub, który dysponuje bardzo mocnym finiszem od samego startu kontrolował bieg i zgodnie z założeniami taktycznymi zaatakował przed wyjściem na ostatnią prostą biegu, wpadając pierwszy na metę. Szkoda, że dziesięć dni przed startem na mistrzostwach mocno się przeziębił, gdyż była tam doskonała okazja do poprawienia rekordu Polski w tej kategorii wiekowej - mówi Michał Olszar trener mistrza Polski.
Początki przygody Jakuba Magiery z lekką atletyką były wyboiste. Dwa lata temu jako uczeń Szkoły Podstawowej w Szczerbicach trafił do lekkiej atletyki i na przywitanie z królową sportu zaczął osiągać wyniki, które klasyfikowały go w ścisłej czołówce kraju w kategorii dzieci starszych. Jednak nie był jeszcze zdeterminowany do systematycznego lekkoatletycznego treningu i przez następny rok szukał swojej szansy w sportach walki. Dopiero na jesieni ubiegłego roku podjął decyzję o poświęceniu się lekkiej atletyce i od tego momentu jest w swojej kategorii wiekowej niepokonany, a występował, oprócz biegów średnich, jeszcze w konkurencji skoku w dal, w której jest aktualnym mistrzem Śląska młodzików.
Warto jeszcze nadmienić, że Kuba to młodszy brat Mateusza Magiery tegorocznego mistrza Polski juniorów w trójskoku i mimo, że konkurencje te niewiele mają ze sobą wspólnego, to jednak współtwórcą sukcesów braci Magierów jest ten sam trener, wspomniany już Michał Olszar.