Czwartek, 23 maja 2024

imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza

RSS

Znakomici rybniccy judocy. Złoto Perenc.

23.10.2012 18:29 | 1 komentarz | pm

Zawodnicy Polonii Rybnik wywalczyli dwa medale mistrzostw Polski seniorów.

Znakomici rybniccy judocy. Złoto Perenc.
Agata Perenc znów wywalczyła złoto mistrzostw Polski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W ostatni weekend w Luboniu koło Poznania odbyły się seniorskie mistrzostwa Polski. Znakomicie na tej imprezie zaprezentowali się zawodnicy Polonii Rybnik. Obecnie największa gwiazda klubu Agata Perenc, po raz drugi w karierze, wywalczyła złoty krążek. W tej samej wadze, do 57 kg, trzecia było rewelacyjna Anna Borowska, która nadal jest juniorką. Podobnie jak piąty Adrian Wala.

Młody zespół z medalami
Ten ostatni, w opinii swoich kolegów został skrzywdzony i tak naprawdę również powinien przywieźć brąz. Siódmą pozycje na mistrzostwach wywalczył Ariel Kuśka a aktualny wicemistrz Polski juniorów Piotr Kuczera, odpadł w walkach eliminacyjnych. - Medal Adrianowi być może się należał. Ale zabrakło w jego walce dojrzałości. Trudno się dziwić bo to bardzo młody zawodnik. Gdyby miał więcej doświadczenia nie pozwoliłby słabym sędziom reagować źle. Ogólnie jestem jednak bardzo zadowolony z występu całej ekipy. Mamy młody zespół a mimo to przywieźliśmy medale mistrzostw Polski seniorów. To dowód na to, że dokonaliśmy dobrej selekcji. Mam nadzieję, że wszyscy nasi zawodnicy będą nadal się rozwijać. Wyniki jakie osiągamy pokazują, że pieniądze jakimi dysponujemy nie są wyrzucane w błoto – powiedział Artur Kejza, trener judoków Polonii Rybnik. Ocenił również medalistki MP.: ¬- Agata walczyła jak rutyniarz. Można powiedzieć, że w Polsce demoluje już swoje rywalki. Ania Borowska startowała na euforii. W walce z broniącą tytułu zawodniczką wykonała przepiękny rzut. Sam chciałbym umieć coś takiego – stwierdził Kejza.

Marzenia o igrzyskach
Z występów na mistrzostwach zadowolona było również Agata Perenc. - Uważam, że jako cały klub wypadliśmy bardzo dobrze. Ja zdobyłam złoto, Ania brąz. Chłopcy też byli wysoko. Adrian co prawda został sklasyfikowany na 5. miejscu ale dla nas był 3. Uważam, że został skrzywdzony w walce o brąz - powiedziała świeżo upieczona mistrzyni Polski seniorek. Dodała również: - W tym sezonie czekają mnie jeszcze mistrzostwa Europy do lat 23, które odbędą się w Pradze. Start mam 16 listopada. W następnym roku chciałabym już startować w pucharach świata. Zbierać doświadczenia, które na pewno przydadzą się w czasie walki o kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie – stwierdziła rybniczanka. Dla Agata Perenc jest to drugi złoty medal MP. Pierwszy wywalczyła dwa lata temu w Koszalinie. Ania Borowska, która wywalczyła brąz pierwszy raz stała na podium seniorskich MP. - Ten brąz to mój pierwszy medal w kategorii seniorów. Mam również brąz mistrzostw Polski juniorów. Taki sukces pomaga w treningach. Łatwiej zmusić się do pracy, gdy widać jej efekty. Chcę iść na studia w Rybniku, aby móc dalej kontynuować karierę – powiedziała Borowska. Mniej szczęśliwy był wspomniany wcześniej Wala. – Trochę jestem zawiedziony. Byłem 5. a mogłem być 3. W walce o brąz sędziowie nie byli jednak za bardzo mi przychylni. Trudno. Staram się o tym nie myśleć. Mistrzostwa są co rok i mam nadzieję, że już podczas następnych uda mi się wywalczyć medal – zadeklarował młody judoka Polonii Rybnik. Obecnie czwórka rybnickich zawodników Polonii wraz ze swym trenerem przebywają w Japonii. Perenc przygotowuje się do mistrzostw Europy a Borowska, Wala i Kuczera zbierają doświadczenia.
O tym co znaczy dla nich ten wyjazd już niedługo na portalu SportNowiny.

Wyniki mistrzostw Polski - 57 kg
Złoty medal: Agata Perenc (Polonia Rybnik)
Srebrny medal: Arleta Podolak (AZS UW Warszawa)
Brązowe medale: Anna Borowska (Polonia Rybnik), Monika Chróścielewska (AZS AWFiS Gdańsk)