imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Zainaugurowali rok sportowy

23.10.2012 19:05 | 0 komentarzy | kozz

Uroczyście zainaugurowany został Wojewódzki Rok Sportowy 2012/2013.

Tym razem uroczystość z udziałem m.in. wicekuratora Dariusza Wilczaka, władz Śląskiego Szkolnego Związku Sportowego oraz władz miasta, odbyła się 22 października w Tychach. Spośród zaproszonych osobistości na inaugurację przybyła również Ewa Lewandowska, przewodnicząca Komisji Sportu, Turystyki i Rekreacji Sejmiku Województwa Śląskiego.

W auli Zespołu Szkół Muzycznych zebrali się przedstawiciele szkół z terenu województwa śląskiego. Placówki reprezentowane były przez dyrektorów oraz nauczycieli wychowania fizycznego. Inauguracja jest zarazem podsumowaniem współzawodnictwa sportowego za rok 2011/2012. Przedstawiciele najlepszych szkół odebrali z rąk wicekuratora puchary Śląskiego Kuratora Oświaty oraz okolicznościowe dyplomy. Współzawodnictwo sportowe prowadzone było na szczeblu szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w kategorii dziewcząt, chłopców oraz łącznej. Miasto Racibórz reprezentowały szkoły SP 15 na poziomie szkół podstawowych, które w wojewódzkiej rywalizacji uplasowało się na drugim miejscu, Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego na szczeblu gimnazjalnym, które zdobyło wysokie drugie miejsce wśród śląskich gimnazjów oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Dziewczęta z ZSOMS zdobyły piąte miejsce, zaś chłopcy uplasowali się na trzeciej pozycji.

Odbyło się również podsumowanie pracy klubów sportowych oraz pracującej w nich kadry szkoleniowej. Raciborski klub MKS SMS „Victoria” Racibórz uplasował się na drugiej pozycji wśród klubów województwa, zaś w klasyfikacji trenerów najwyżej uplasowała się trener Joanna Skalik, która zdobyła drugie miejsce w sportach indywidualnych młodzików, zaś w juniorach na czwartym miejscu został sklasyfikowany trener Kazimierz Stępień.