Piątek, 21 czerwca 2024

imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

RSS

29.10.2012 15:05 | 0 komentarzy | kozz

W Gwinei Równikowej rozpoczęły się mistrzostwa Afryki kobiet w piłce nożnej. W reprezentacji Gwinei Równikowej występują piłkarki z polskiej Ekstraligi.

Chinasa pokonała RPA
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W turnieju, po raz pierwszy w historii, wystąpują dwie zawodniczki, które na co dzień grają w polskiej Ekstralidze. To Chinasa Okoro Gloria z zespołu mistrza Polski RTP Unia Racibórz, a także Laetitia Chapeh z Medyka Konin, która jeszcze parę miesięcy temu grała w 1.FC Katowice. Obie reprezentują Gwineę Równikową.

W pierwszym meczu napastniczka Unii Racibórz strzeliła decydującego gola dla swojej reprezentacji w meczu z Republiką Południowej Afryki. W drugim meczu grupy A Demokratyczna Republika Kongo wygrała z Senegalem 1:0. Gwinea Równikowa i DR Kongo prowadzą po pierwszych meczach.

W kolejnym meczu Gwinea Równikowa zmierzy się z DR Kongo.

Gwinea Równikowa - RPA 1:0 (1:0)
Chinasa Okoro Gloria 38.

 

– Dla mnie będą to czwarte mistrzostwa. Tym ważniejsze, że gramy u siebie i chcemy wygrać. Naszymi największymi rywalkami będą na pewno Nigeryjki, z którymi przegrałyśmy w poprzednich finałach – mówi Chinasa.
Grupowymi rywalkami Gwinei Równikowe są RPA, Senegal i DR Konga. Turniej rozpoczął się 28 października, a skończy się 11 listopada.

- Mamy zapewnienie prezydenta federacji, że Chinasa wróci do nas najszybciej jak się da. Może zdąży na zaległy mecz z Pogonią Szczecin 10 listopada, choć oczywiście życzymy jej gry w finale – podkreśla Remigiusz Trawiński, prezes i trener RTP Unia Racibórz.

 

na podst. bloga http://afrykagola.pl

Ludzie:

Remigiusz Trawiński

Remigiusz Trawiński

Remigiusz Trawiński (ur. 20 marca 1958 roku w Warszawie) – polski przedsiębiorca, działacz i trener piłkarski.