Ukraińcy najlepsi w półmaratonie

05.11.2012 10:50 | 0 komentarzy | mas

Ukraińcy Bogdan Semenowycz, Oleksii Gunchar i Oleksandr Labziuk okazali się najszybszymi zawodnikami VI Wodzisławskiego Półmaratonu o Puchar Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego, który odbył się w niedzielę 4 listopada.

Niektórzy dobiegali do mety z grymasem zmęczenia a nawet bólu na twarzy, inni tak, jakby pokonanie 21,097 km nie stanowiło dla nich większego wysiłku. Trasa półmaratonu wiodła ulicami w obrębie ścisłego centrum miasta. - Jak na Wodzisław nie jest to aż tak wymagająca trasa. Jej trudność polega na tym, że ma lekkie podbiegi i jest kręta, ale dzięki temu urozmaicona i ciekawa - zapewnia Bogdan Bojko, dyrektor MOSiR w Wodzisławiu. Na starcie biegu stanęło łącznie 184 zawodniczek i zawodników, z czego 31 osób rywalizowało w Mini Maratonie o Puchar Dyrektora MOSiR. Ta grupa miała do pokonania trasę o długości 4,2 km.

Podobnie jak w ubiegłym roku w półmaratonie bezkonkurencyjni okazali się Uraińcy. Pierwszy, z czasem 01:06:35, dobiegł do mety Bogdan Semenowycz. Drugi był Oleksii Gunchar, a trzeci Oleksandr Labziuk. - To był dobrze przygotowany bieg. Ładne widoki i dużo kibiców - chwalił organizację półmaratonu Oleksandr Labziuk z Winnicy na Ukrainie. Najszybszym biegaczem z Wodzisławia został Mirosław Kuczok z wodzisławskiej Formy, który zajął 24 pozycję z czasem 01:28:09. - To był dla mnie trzeci start w Wodzisławiu. Biegam od trzech lat. Staram się robić to systematycznie, co drugi dzień - podkreśla Mirosław Kuczok. Wśród kobiet najlepsza była Ewa Kucharska, drugą pozycję na podium zdobyła Snizana Rybak, trzecią Wioleta Brychcy.

W mini maratonie mężczyzn najszybszy był Ruslan Savchuł. Drugie miejsce zajął Marcin Ciepłak, a trzecie Tomasz Ciepłak. Wśród kobiet zwyciężyła Judyta Rębisz. Drugie miejsce zdobyła Roksana Pawluczuk, trzecie Wioletta Filipowska.