Poniedziałek, 15 kwietnia 2024

imieniny: Anastazji, Wacława, Leonida

RSS

Raciborscy kręglarze rywalizowali koło Poznania

13.11.2012 13:14 | 0 komentarzy | kozz

10 listopada raciborscy kręglarze wzięli udział w pierwszym turnieju z cyklu Liga Vector OPEN 2013.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Składa się on z trzech turniejów, rozgrywanych na kręgielni w Tarnowie Podgórnym koło Poznania. Punkty zdobyte we wszystkich turniejach są sumowane i na tej podstawie tworzona jest klasyfikacja generalna. Oprócz tego dla każdego z turniejów tworzona jest odrębna klasyfikacja.


Pierwszym turniejem w ramach cyklu był Turniej o Puchar Dyrektora OSIR. Turniej podzielony był na dwie zasadnicze części: eliminacje, w których każdy z uczestników oddawał 50 rzutów (25 do pełnych i 25 do zbieranych) oraz fazę finałową, do której kwalifikowało się 32 najlepszych kręglarzy. Tutaj rozgrywka toczyła się na zasadzie sprintów (20 rzutów, w tym 10 do pełnych i 10 do zbieranych) w odwrotnej kolejności do zajmowanych po eliminacjach miejsc z zaliczeniem punktów z eliminacji. Rund finałowych było w sumie cztery, a po każdej odpadała połowa kręglarzy z najsłabszymi wynikami. Zasady rozgrywania turnieju sprawiły, że rozgrywka była bardzo emocjonująca.
Ostatecznie do fazy finałowej zakwalifikowała się czwórka raciborzan, z których najwyżej po eliminacjach plasował się Mariusz Gierczak (19. miejsce). Niestety cała czwórka, zakończyła swój start na I rundzie finałowej, a najwyższe miejsce (18.) zajął ostatecznie Krzysztof Jeremicz, którego od awansu do kolejnej rundy dzieliły zaledwie 2 kręgle. Na 21. pozycji uplasował się Mariusz Gierczak, 26 miejsce zajęła Krystyna Koczwara, a 28. – Jerzy Kwaśny.
Ponadto barw raciborzan bronili także: Henryk Janecki i Magdalena Soroka.


Pełne wyniki turnieju można odnaleźć na stronie: http://www.ligavector.pl/lvopen2013/
Drugi turniej z tego cyklu odbędzie się na początku marca 2013 r. A jeszcze w tym roku odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwa Raciborza.


Jednocześnie trwają rozgrywki Raciborskiej Indywidualnej Ligi Kręglarskiej. Turnieje odbywają się w każdą środę. Po ośmiu rozegranych turniejach liderem jest Krzysztof Jeremicz (98 punktów) przed Mariuszem Gierczakiem (80 punktów) i Krzysztofem Wróblewskim (68 punktów). W tegorocznej edycji ligi wzięło do tej pory udział 15 osób. Pełne wyniki można odnaleźć na stronie http://www.dobryrzut.pl w zakładce „RILK”.

Ludzie:

Jerzy Kwaśny

Jerzy Kwaśny

Były dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu