Czwartek, 2 grudnia 2021

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Nie wyobraża sobie życia bez siłowni

16.11.2012 08:08 | 9 komentarzy | kozz

Damian trenuje już cztery lata, uwielbia chodzić na siłownię i ćwiczyć. Nie wyobraża sobie życia bez treningów i startów w zawodach. Poprzez sport kształtuje swój charakter, buduje wytrwałość i wiarę we własne siły.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

14 listopada w Miedarach odbył się IX Regionalny Mityng w Trójboju Siłowym Olimpiad Specjalnych. Organizatorem była sekcja terenowa „Sokoły” z Miedar. Cel imprezy to popularyzacja trójboju siłowego jako dyscypliny dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, stworzenie możliwości rywalizacji, podsumowania efektów szkoleniowych oraz sprawdzenia umiejętności zawodników z różnych regionów. Zawodnicy przyjechali z całego Śląska i rywalizowali w różnych kategoriach wagowych z naszej raciborskiej sekcji Animusz działającej przy Zespole Szkół Specjalnych w rywalizacji wziął udział Damian Klimek. Zawodnik ponownie pokazał wysoki poziom przygotowania i wywalczył po trzech bojach II miejsce. Trener Damiana - Janusz Zimnicki był bardzo zadowolony z efektów uzyskanych podczas całorocznych treningów.

WYNIKI:

Wyciskanie na ławeczce - 72 kg
Martwy ciąg - 100 kg
Przysiad - 110 kg

- Podczas zawodów swoje umiejętności pokazywał Mariusz Baron Mistrz Świata Siłaczy Niezawodowych, gdzie zaskoczył nas wszystkim swoją siłą, podnosząc sztangę z wszystkimi obciążnikami jakie znajdowały się na zawodach. Wielkie gratulacje dla rodziców za wytrwałość, bez których Damian nie osiągnąłby tak wysokich wyników. Damian trenuje już cztery lata, uwielbia chodzić na siłownię i ćwiczyć. Nie wyobraża sobie życia bez treningów i startów w zawodach. Poprzez sport kształtuje swój charakter, buduje wytrwałość i wiarę we własne siły. Sport jest również formą rewalidacji, dzięki której zawodnik usprawnia zaburzone funkcje pod względem umysłowym, społecznym i fizycznym. Poprawia kondycję fizyczna organizmu m. in.: wydolność organizmu, polepsza krążenie, stymuluje układ nerwowy i kształtuje koordynacje ruchową - podsumowała Katarzyna Świerczewska, przewodnicząca Sekcji Terenowej Animusz.