Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Najlepszy rok w karierze Unitek

17.11.2012 10:30 | 0 komentarzy | kozz

Zdobyły 116 bramek, wiosną wygrały wszystkie mecze ligowe, jesienią przegrały tylko jedno spotkanie. Po drodze zagrały w Lidze Mistrzów Kobiet. Dobra forma, ciężka praca, ale i talent pozwoliły piłkarkom RTP Unia Racibórz utrzymać pozycję lidera w Ekstralidze kobiecej piłki nożnej.

Najlepszy rok w karierze Unitek
Od lewej: Katarzyna Krupa, Alicja Pawlak, Ivana Bojdová, Marlena Janeczek, Katarina Ištóková, Chinasa Okoro Gloria i Dominika Sýkorová
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jesienna depresja, melancholia czy przygnębienie na pewno nie dopadły w tym roku zawodniczek RTP Unia Racibórz. Dla nich ostatni sezon okazał się prawdziwą polską złotą jesienią. Kolejny raz zostały liderkami Ekstraligi kobiet w piłce nożnej, wygrały większość sparingów, a co najważniejsze dotarły do 1/16 finału w Lidze Mistrzów Kobiet. - Ten rok okazał się zdecydowanie najlepszy w całej naszej dotychczasowej karierze - podkreśla Remigiusz Trawiński, trener RTP Unia Racibórz. Po raz pierwszy piłkarki wygrały wszystkie mecze w rundzie wiosennej, a jesienią przegrały tylko jedno spotkanie.

- W rundzie wiosennej zdobyliśmy 80 bramek. W jesiennej już zdecydowanie mniej, bo 36. Powodów było wiele, ale najważniejszy to rozgrywki w Lidze Mistrzów. Pierwsza kolejka podporządkowana była im całkowicie. Następne mecze graliśmy na przemian z rozgrywkami eliminacyjnymi do UEFA Women\'s Champions League. Zdarzyło się nawet, że w ciągu 7 dni rozegraliśmy 3 spotkania. Dziewczyny nie miały czasu na odpoczynek, były zmęczone, ale nie dały się podejść przeciwniczkom - zapewnia Remigiusz Trawiński. W tym sezonie nie było mocnych na Unitki. Swoim rywalkom nie dały szans. W drodze po zwycięstwo nie przeszkadzały im nawet niekorzystne warunki pogodowe. Ostatnie spotkanie na własnym boisku rozegrały bowiem w deszczu, śniegu i gradzie, przy zerowej temperaturze.

Mimo to udało im się pokonać wrocławianki 2:0. W następnych dwóch spotkaniach listopadowa aura również nie rozpieszczała piłkarki. - Gdy wychodzimy na murawę, najważniejszy jest dla nas jak najlepszy wynik sportowy. Dajemy z siebie wszystko. 90 minut meczu, nierzadko w rzęsistym deszczu, 40-stopniowym upale czy padającym śniegu to ciężka praca, ale same taką wybrałyśmy i musimy ją wykonać - tłumaczy Daria Antończyk, bramkarka RTP Unia Racibórz.

Kolejny tytuł lidera w żeńskiej Ekstralidze to dla podopiecznych Remigiusza Trawińskiego duży sukces oraz ogromna radość. Każda z zawodniczek ciężko pracowała na taki wynik, bo sam talent to nie wszystko. Najlepiej w tym sezonie spisały się bez wątpienia Chinasa Okoro Gloria, nazywana „królową strzelczyń” oraz Patrycja Wiśniewska, która jest w kadrze już ósmy rok. - Patrycja miała piękny debiut, ale przez ostatnie 2-3 lata pozostawała w cieniu. Dopiero w tym roku znowu pokazała swoje umiejętności. Naprawdę spisała się rewelacyjnie – chwali zawodniczkę Remigiusz Trawiński. Na uznanie trenera zasłużyła również Patrycja Pożerska oraz Marta Mika. - Dotąd Marta grała w obronie i miała lekki zastój formy, ale w tym roku przestawiłem ją do środka pola i sprawowała się doskonale - przyznaje trener RTP Unia Racibórz.

Przepis na sukces Remigiusza Trawińskiego znowu okazał się niezawodny. - Mieliśmy stały cykl ćwiczeń, regularne treningi oraz niezmieniony od ubiegłego roku skład zespołu - zdradza trener, ale zapowiada zmiany w kadrze. - Mimo że jesteśmy najlepszą drużyną w kraju, zmiany w zespole są potrzebne, przede wszystkim dlatego, aby na nowo stworzyć rywalizację, wyzwolić emocje i dodać dziewczynom energii. Nie ukrywam, że chciałbym też zwiększyć drużynę. Bo nawet przy meczach ligowych nie mam kogo posadzić na ławce rezerwowych, nie wspominając już o wymianie zawodniczek podczas Ligi Mistrzów - tłumaczy Remigiusz Trawiński.

Jak będą wyglądały zmiany kadrowe w RTP Unia Racibórz? Dowiemy się najwcześniej pod koniec roku, kiedy będzie już ustalony nowy budżet. - Niestety, ale wszystko uzależnione jest od pieniędzy - podsumowuje krótko trener raciborskich piłkarek.

Adventure Media

Ludzie:

Remigiusz Trawiński

Remigiusz Trawiński

Remigiusz Trawiński (ur. 20 marca 1958 roku w Warszawie) – polski przedsiębiorca, działacz i trener piłkarski.