imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

Volley Rybnik znów wygrał

17.11.2012 20:51 | 1 komentarz | pm

Trwa dobra passa rybnickich siatkarzy.

W 8. kolejce zmagań o mistrzostwo II ligi siatkarzy Volley Rybnik zmierzył się na swoim parkiecie z ekipą Delic-Pol Częstochowa. Rybniczanie do tego pojedynku przystępowali po zwycięstwach nad Gwardią Wrocław i Rafako Racibórz. Kibice wierzyli, że ta dobra passa zostanie podtrzymana. I nie zawiedli się.
Pierwszy set podopieczni Włodzimierza Madeja rozpoczęli imponująco. Na zagrywce pojawił się Rafał Rybarczyk i szybko zrobiło się 5:0. Wtedy o czas poprosił Stanisław Gościniak, obecnie trener częstochowian a w przeszłości siatkarski mistrz świata. Po jego radach przyjezdni zaczęli grać lepiej, ale tylko do momentu kiedy odpalił rybnicki blok. Kolejna przerwa na żądanie trenera gości na niewiele się zdała i Volley wygrał pierwszego seta do 15.
Drugi dość niespodziewanie lepiej rozpoczęli przyjezdni. W końcu zaczęli kończyć swoje ataki i omijać rybnicki blok. To dało im prowadzenie 6:3. Gdy piłka trafiła w Kamila Łyczko, rybnickiego libera i Delic-Pol prowadził 13:9, czas wziął opiekun drużyny z Rybnika. Do tego na parkiecie pojawili się Krzysztof Cichoń i Dawid Małysza. To dało spodziewany efekt i po chwili było 17:16 dla gospodarzy. Goście jednak nie odpuszczali. Zablokowali Małysza, chwilę później w przyjęciu pomylił się Łyczko i to znowu goście objęli prowadzenie (21:19). Po czasie rybniczan, prowadzenie wróciło do Volleya, po tym jak blokiem popisał się Michał Łata (24:23). Przyjezdni obronili kilka piłek setowych, sami też mieli okazję zakończyć tą partię na swoją korzyść. Ostatecznie jednak drugi set padł łupem miejscowych. Decydujący punkt zdobył rybnicki blok złożony z Pawła Raniszewskiego i Michała Łaty.
Trzeci i jak się później okazało ostatni set nie był już tak dramatyczny. Volley szybko wywalczył sobie kilka punktów przewagi i kontrolował wydarzenia na parkiecie, by wygrać trzeciego seta do 18. i cały mecz 3:0.
Siatkarze Volleya potwierdzili, że ich forma wzrasta. Imponuje szczególnie gra w bloku. Miejmy nadzieję, że już za tydzień podczas pojedynku w Wałbrzychu z tamtejszą Victorią rybniczanie wywalczą kolejne ligowe punkty.

Volley Rybnik - Delic-Pol Częstochowa 3:0 (25:15, 33:31, 25:18)

Volley: Rybarczyk, Raniszewski, Warda, Lip, Łata, Terlecki, Łyczko, Cichoń, Małysza, Stajer, Świstak.
Delic-Pol: Ratajczak, Kryński, Mikołajczak, Zieliński, Matuszczyk, Krulicki, Grajoszek, Miarka, Herman, Wróbel, Drobniuch, Woźnica.